Spacer Vistalu w Chorzowie - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia

Vistal Gdynia w starciu z bezbarwnym Ruchem Chorzów prowadził przez całe spotkanie i bez trudu wygrał w Chorzowie 30:20.

Tomasz Boryn

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch bramek przyjezdnych. Niebieskie odpowiedziały trafieniem Katarzyny Sadowskiej z siódmego metra. Następne trzy trafienia ponownie zdobyły gdynianki i o czas poprosił Janusz Szymczyk. Reprymendy trenera na niewiele się jednak zdały, ponieważ chorzowianki jakby się bały rozpędzonych Iwony Niedźwiedź oraz Loredany Matyki, które raz po raz pokonywały chorzowskie bramkarki z dziewiątego, a nawet dziesiątego metra. Łącznie obie rozgrywające aż siedemnastokrotnie wpisywały się do protokołu. W 23. minucie gdynianki prowadziły już siedmioma golami, jednak przed przerwą gospodynie zmniejszyły straty do czterech trafień, a miały okazję jeszcze w końcówce zdobyć bramkę, jednak bezsensowny rzut na dziesięć sekund przed syreną oddała Marlena Lesik.

Na początku drugiej części meczu chorzowianki przyspieszyły, co skutkowało świetnymi okazjami do zdobycia bramki. Zawodziła jednak skuteczność, z którą większych problemu nie miały zawodniczki Vistalu. Trener Jens Steffensen dał pograć wszystkim podopiecznym, które zabrał na Śląsk. Nie ustrzegły się one sporej ilości indywidualnych błędów, ale nie wpłynęło to na losy spotkania, ponieważ jak sam przyznał szkoleniowiec Ruchu, jego podopieczne nie podjęły walki. - Zagraliśmy dziś jakbyśmy się bali przeciwniczek. Dziewczyny nie walczyły, a dla zespołów, które nie chcą walczyć, nie ma miejsca w Superlidze - skwitował występ swojego zespołu Janusz Szymczyk.

Spotkanie zakończyło się bezapelacyjnym zwycięstwem Vistalu, który zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Superligi. Chorzowianki są przedostatnie.

KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 20:30 (10:14)

Ruch: Wąż, Montowska - Podrygała 4, Drażyk M., Lesik 3, Migała 1, Krzymińska 2, Rodak 1, Karwacka, Sadowska 5, Salamon, Kobzar 2, Ważna 2, Drażyk A.
Kary: 8 min (Lesik x 2, Krzymińska, Salamon)
Karne: 2/2

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 5, Janiszewska, Niedźwiedź 8, Galińska 2, Białek 1, Pawłowska, Zych 3, Kozłowska, Matyka 9, Balsam, Kulwińska 2.
Kary: 6 min (Niedźwiedź, Galińska, Kulwińska)