Bezlitosne gdynianki - relacja z meczu Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Jedenaste w sezonie, a czwarte w tym roku zwycięstwo odniosły w sobotę szczypiornistki Vistalu Gdynia. Podopieczne Jensa Steffensena w meczu 14. kolejki Superligi rozbiły Piotrcovię 36:17.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sobotnie starcie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gdyni od pierwszych minut przebiegało pod zdecydowane dyktando nabierających rozpędu gospodyń. Gdynianki przed tygodniem różnicą dziewięciu bramek pokonały SPR Olkusz, a w środku tygodnia bez najmniejszych problemów wygrały w Chorzowie, tryumfując 30:20. Do starcia z Piotrcovią przystępowały więc nie tylko w wyśmienitych nastrojach, ale przede wszystkim w wysokiej formie, co udowodniły na parkiecie.

Niezwykle aktywna od pierwszych minut była liderka drugiej linii Vistalu, Iwona Niedźwiedź. Doświadczona rozgrywająca otworzyła wynik spotkania, a następnie jej trzybramkowa seria wysunęła gdynianki na prowadzenie 5:3. Wkrótce w bramce gospodyń przebudziła się Małgorzata Gapska, a skutecznej Niedźwiedź dołączyły wkrótce Patrycja Kulwińska oraz Katarzyna Janiszewska i w 23. minucie Vistal wygrywał już 13:6.

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas!

Gdynianki przed przerwą zdołały jeszcze powiększyć przewagę o jedną bramkę (15:7), a dzieła zniszczenia dokonały tuż po zmianie stron, w ciągu zaledwie kilku minut odskakując na dystans czternastu bramek (24:10). Dobrą zmianę dała młoda Magdalena Balsam, z drugiej linii przebiła się też Aleksandra Zych, a solidne wejście do bramki zanotowała Beata Kowalczyk (obroniła rzut karny). Na blisko dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem wynik rywalizacji był już z góry przesądzony.

Piotrcovia w sobotnie popołudnie nie była w stanie nawiązać z faworyzowanymi gdyniankami wyrównanej walki. Indywidualne zrywy Anny Szafnickiej i doświadczonej Agaty Wypych pełzły na niczym, Vistal swobodnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i w 55. minucie prowadził już 32:16. Ostatecznie podopieczne trenera Steffensena wygrały 36:17, przed niedzielnym meczem MKS-u Selgros Lublin obejmując prowadzenie w ligowej tabeli.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:17 (15:7)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Niedźwiedź 8, Janiszewska 5, Kulwińska 5, Kalska 4, Balsam 3, Zych 3, Kozłowska 2, Matyka 2, Pawłowska 2, Białek 1, Galińska 1.

Piotrcovia: Skura, Opelt - Szafnicka 6, Wypych 5, Cieślak 2, Kopertowska 1, Olek 1, Pasternak 1, Tórz 1, Kucharska, Nowak, Piecaba.

Sędziowali: Sebastian Patyk oraz Rafał Salwowski (woj. mazowieckie).