W Lublinie na razie bez zmian - relacja z meczu AZS UMCS Lublin - Zagłębie Sosnowiec

Nie wyszedł debiut na ławce trenerskiej nowemu trenerowi AZS UMCS Lublin, Jakubowi Ignaszewskiemu. Prowadzeni przez niego Akademicy przegrali ważny mecz z Zagłębiem Sosnowiec 22:27 (9:13).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Ignaszewski objął funkcję pierwszego trenera zamykających tabelę lublinian niespełna tydzień temu, po tym jak klubowi działacze zrezygnowali z usług dotychczasowego szkoleniowca, Mieczysława Grandy. Młody trener czasu na przygotowanie drużyny do inauguracji ligowych zmagań nie miał zbyt dużo, jednak w rozmowach podkreślał: - Wszystko zweryfikuje boisko. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale jestem zadowolony z treningów.

Akademicy niezwykle istotne spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec (obie ekipy walczą o utrzymanie i przed sobotnim meczem znajdowały się w strefie spadkowej) rozpoczęli przyzwoicie. Dobrze od pierwszych minut wyglądała gra defensywy, nieźle w bramce spisywał się Kacper Gajecki, a w ofensywie rządził duet Paweł Kowalik - Jakub Jabłoński. - W 21. minucie prowadziliśmy jeszcze jedną bramką, w 24. był remis, ale ostatnie pięć minut pierwszej połowy rywale odjechali nam na cztery bramki - relacjonował Ignaszewski.

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas!

Do szatni lublinianie zeszli więc z bagażem czterech bramek, które po zmianie stron ciężko było odrobić. - Rywale byli od nas zdecydowanie lepiej przygotowani kondycyjnie i dopóki chłopaki mieli "świeże" głowy i jeszcze mieli siły to grali zespołowo. Jak przyszło zmęczenie, to Zagłębie nam odskoczyło - dodał Ignaszewski. Przyjezdni spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a prowadzenie utrzymywali im najskuteczniejsi Tomasz Kulka i Jakub Fidyt.

Akademicy z walki o korzystny wynik nie rezygnowali do końcowego gwizdka i w 53. minucie zbliżyli się do rywali na dystans dwóch bramek. - To jednak wszystko na co było nas stać - stwierdził Ignaszewski. Zagłębie spokojnie dowiozło zwycięstwo do końcowej syreny i dzięki dwóm punktom uciekło ze strefy spadkowej na miejsce barażowe. AZS UMCS z jednym "oczkiem" pozostał na samym dnie tabeli.

AZS UMCS Lublin - Zagłębie Sosnowiec 22:27 (9:13)

AZS UMCS: Gajecki, Kiciak - Kowalik 8, Jurek 5, Lewtak 1, Dziemiach 1, Jabłoński 7, Grabuś, Kłoda, Goral, Brodziak.
Kary: 2 min.