I liga: Śląsk rozbił Miedź, MKS wygrał w Gdańsku (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręczni z I ligi dokończyli 15. kolejkę spotkań. W szlagierowym pojedynku Śląsk Wrocław pokonał u siebie Siódemkę Miedź Legnica.

Sławomir Bromboszcz

Śląsk Wrocław potwierdził w niedzielę, że w tym sezonie nie ma sobie równych. Tym razem o sile Wojskowych przekonali się szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica. Szlagierowe spotkanie we Wrocławiu okazało się jednostronnym widowiskiem. Już po kwadransie gry podopieczni Aleksandra Malinowskiego prowadzili 12:3. Wojskowi utrzymywali wysokie prowadzenie przez całe spotkanie i odnieśli efektowne zwycięstwo 34:27.

Cenne punkty w Gdańsku zdobyli piłkarze ręczni MKS-u Poznań. W pierwszej połowie inicjatywa należała do zespołu z Poznania, który wypracował trzybramkowe prowadzenie i kontrolował sytuację na parkiecie 14:11. Po przerwie do głosu doszli jednak młodzi gdańszczanie, którzy zdołali odrobić straty. W decydujących fragmentach meczu lepiej zaprezentowali się bardziej doświadczeni zawodnicy MKS-u Poznań, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść 27:25.