SPR Olkusz zdobył Jelenią Górę, tryumfy Startu i Pogoni Baltica (wyniki)

SPR Olkusz wygrał w Jelenie Górze, Start Elbląg rozbił Olimpię-Beskid Nowy Sącz, a Pogoń Baltica Szczecin nie dała szans KPR Ruchowi Chorzów w sobotnich meczach 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Duet reprezentacyjnych skrzydłowych Katarzyna Koniuszaniec - Kinga Grzyb poprowadził Start Elbląg siódmego zwycięstwa w sezonie. Drużyna Antoniego Pareckiego w starciu z nieprzewidywalną Olimpią-Beskid Nowy Sącz od pierwszych minut była stroną przeważającą, już w 5. minucie odskakując na czterobramkowe prowadzenie (5:1). Przed przerwą elblążanki powiększyły przewagę do dziewięciu trafień (18:9), a ostatecznie zwyciężyły 36:26. Dzięki zwycięstwu Start wyprzedził w tabeli Góralki, które spadły na 7. miejsce.

Na 4. lokacie umocniła się natomiast SPR Pogoń Baltica Szczecin, która w sobotę nie dała szans KPR Ruchowi Chorzów. Niebieskie po zeszłotygodniowym niespodziewanym zwycięstwie nad Akademiczkami z Koszalina w Szczecinie zderzyły się ze ścianą, zbudowaną z solidnego bloku obronnego Pogoni. Drużyna Adriana Struzika dała sobie rzucić tylko 14 bramek, całe spotkanie wygrywając 25:14. Dla szczecinianek było to ósme zwycięstwo w sezonie.

Po raz drugi w rozgrywkach wygrały zaś Srebrne Lwice z Olkusza, dość niespodziewanie zdobywając komplet punktów w Jeleniej Górze. KPR mimo zmiany trenera (Małgorzatę Jędrzejczak zastąpił Michał Pastuszko) i świetnego początku spotkania (prowadzenie 6:2 w 12. minucie) przegrał ostatecznie 24:27. Co ciekawe jeleniogórzanki uległy SPR-owi już po raz drugi, w pierwszej rundzie przegrywając w Olkuszu 26:29. Po sobotnim zwycięstwie zawodniczek z Małopolski sytuacje w dole ligowej tabeli zrobiła się jeszcze ciekawsza.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

16. kolejka:
Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 36:26 (18:9)
Najwięcej bramek: dla Startu - Katarzyna Koniszaniec, Kinga Grzyb - po 7, Hanna Sądej 5; dla Olimpii - Joanna Gadzina 6, Olga Figiel 5, Katarina Dubajova 4.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - KPR Ruch Chorzów 25:14 (14:7)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula, Małgorzata Stasiak, Romana Fornalik - po 5; dla Ruchu - Sabina Kobzar 4, Agnieszka Podrygała 3.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 24:27 (16:13) Najwięcej bramek: dla KPR-u - Lidia Żakowska 6, Mariola Wiertelak, Anna Mączka - po 5; dla SPR-u - Paulina Marszałek Agata Wcześniak - po 6, Anita Sikorska 5.