Zła passa przerwana - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz

W meczu 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet MKS Selgros Lublin pokonał we własnej hali Olimpię-Beskid Nowy Sącz 34:24 (13:12).

Joanna Krześniak

Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się rezultatem 27:29 dla mistrzyń Polski. Wynik sobotniego meczu otworzyła z rzutu karnego Katarina Dubajova, na który także z karnego odpowiedziała Alina Wojtas. Obie drużyny prowadziły wyrównaną grę, w 17 min po rzucie Valentiny Nestsiaruk mistrzynie Polski wyszły na dwubramkowe prowadzenie (9:7). Po czasie wziętym na życzenie trener Olimpii-Beskid  Lucyny Zygmunt, do bramki MKS-u trafiły Karolina Płachta i Małgorzata Rączka (10:9), a w 23 min na tablicy wyników ponownie widniał remis (10:10). Znakomicie prezentowały się bramkarki obu ekip: Dzhukeva i Marta Wawrzynkowska.

Po przerwie drużyna gospodyń zaczęła budować swoją przewagę, a w 34 min prowadziła czterema trafieniami 17:13. Lublinianki kontrolowały przebieg meczu, w drugiej części spotkania wyróżniającą postacią MKS Selgros Lublin był skrzydłowa Małgorzata Rola, która trzy razy z rzędu zapisała się na liście strzelczyń (21:15). Ponownie doskonale spisywały się bramkarki obu ekip: Wawrzynkowska i Weronika Gawlik, która po przerwie zmieniła Dzhukevą. Wynik spotkania 34:24 z rzutu karnego ustaliła Anna Maślanka.

Zwycięstwem nad Olimpią-Beskid Nowy Sącz mistrzynie Polski przerwały serię porażek odniesionych w PGNiG Superlidze (z Vistalem Gdynia i KGHM Metraco Zagłębie Lubin) oraz w Pucharze Polski (z Pogonią Baltica Szczecin). W następnej kolejce PGNiG Superligi Kobiet MKS Selgros Lublin rozegra spotkanie na wyjeździe z Energą AZS Koszalin. Olimpia Beskid Nowy Sącz także na wyjeździe zmierzy się z SPR Olkusz.

MKS Selgros Lublin - Olimpia Beskid Nowy Sącz 34:24 (13:12)

MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik, Baranowska – Rola 9, Wojtas 8, Nestsiaruk 6, Konsur 3, Małek 3, Gęga 1, Wojdat 1, Kozimur 1, Drabik 1, Skrzyniarz 1, Mihdaliova, Syncerz.

Olimpia Beskid: Wawrzynkowska, Szczurek, Sach – Dubajova 6, Gadzina 6, Olszowa 3, Masna 2, Rączka 2, Maślanka 2, Płachta 1, Leśniak 1, Figiel 1.