Puchar EHF: Porażka Tatrana Presov, pozytywny występ Krzysztofika

Ekipa ze Słowacji nie sprostała na własnym boisku wicemistrzowie Węgier, Pick Szeged. W drugim spotkaniu zespół Chambery Savoie pokonał HC Sportę Holovec.

Wiktor Gumiński

Drużyna polskiego obrotowego przegrała z faworyzowaną i dotychczas niepokonaną ekipą z Węgier 29:31. Niewielkie rozmiary porażki nie oddają jednak do końca wiernie prawdziwego przebiegu wydarzeń. Po pierwszym kwadransie Tatran prowadził jeszcze 7:6, ale w kolejnych minutach na boisku panowali już przyjezdni. Tuż przed zejście do szatni, w 27. minucie, gospodarze mieli do odrobienia aż 5 bramek straty (12:17).

W drugiej połowie udało im się na moment zagrozić podopiecznym Juana Carlosa Pastora, ponieważ w 44. minucie było już tylko 24:26. Decydujące fragmenty lepiej rozegrali jednak szczypiorniści Picku, prowadzeni do sukcesu przez duet Jonas Larholm - Zsolt Balogh.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Damian Krzysztofik zakończył pojedynek z dorobkiem 4 goli, z których 3 rzucił w pierwszej połowie. Otrzymał także jedną karę 2 minut.

Łatwej przeprawy z innym słowackim zespołem nie miał również Chambery Savoie. Na półmetku zawodów ekipa z Francji miała w zapasie zaledwie jedną trafienie przewagi (13:12). W drugiej części wrzuciła jednak wyższy bieg i ostatecznie triumfowała 29:24, notując swój pierwszy triumf w tegorocznych rozgrywkach Pucharu EHF.

Wyniki sobotnich meczów Pucharu EHF:

Grupa C Tatran Prešov - Pick Szeged 29:31 (14:18) Najwięcej bramek: dla Tatrana - Dominik Krok 7, Tomas Urban 5, Damian Krzysztofik 4; dla Pick - Jonas Larholm 9, Zsolt Balogh 7.

Puchar EHF gr. C

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1. SC Magdeburg 6 5 1 0 200:146 11
2. Grundfos Tatabanya 6 4 0 2 161:157 8
3. KIF Kolding 6 2 1 3 166:172 5
4. Maccabi Castro Tel Awiw 6 0 0 6 146:198 0

Grupa D Sporta Hlohovec - Chambery Savoie 24:29 (12:13) Najwięcej bramek: dla Sporty - Frantisek Zatko 9, Peter Dudas, Oleksandr Petrow - po 4; dla Chambery - Timothey N'Guessan 6, Olivier Marroux, Marko Panić, Queido Traore - po 4.