PP: Wisła uciekła spod topora (wyniki)

W środę rozegrano rewanżowe spotkania Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Awans do Final Four wywalczyli Vive Targi Kielce, Orlen Wisła Płock oraz Chrobry Głogów.

Przed środowym spotkaniem szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn zapewniali, że rewanżowego pojedynku z Orlen Wisłą Płock nie zamierzają traktować ulgowo. Pierwsza połowa pokazała, że nie były to słowa rzucane na wiatr. Kwidzynianie w pierwszych 30 minutach prezentowali się znakomicie i do szatni zeszli prowadząc 20:12. Niemal całe straty z pierwszego spotkania zostały odrobione! W drugiej połowie przez długi czas kwidzynianie utrzymywali wysokie prowadzenie. W końcówce spotkania do głosu doszli jednak Nafciarze, którzy zdołali zniwelować część strat i zapewnili sobie awans do Final Four

Problemów z przypieczętowaniem awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski nie mieli natomiast szczypiorniści Vive Targów Kielce. Podopiecznym Talanta Dujszebajewa przyszło jednak rywalizować ze zdecydowanie słabszym, pierwszoligowym rywalem. Nie może zatem dziwić jednostronny przebieg tego dwumeczu. W  rewanżowym pojedynku kielczanie także odnieśli efektowne zwycięstwo. W dwumeczu Vive Targi wygrało różnicą aż 49 bramek.

Najciekawiej zapowiadało się rewanżowe spotkanie KPR-u Legionowo z Chrobrym Głogów. W pierwszym meczu zwyciężyli głogowianie różnicą czterech bramek. Taka zaliczka przybliżała ich do finałowego turnieju, jednak jeszcze niczego nie przesądzała. Środowe spotkanie potwierdziło, że to Chrobry bardziej zasługuje na awans. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego przez całe zawody kontrolowali wynik, a w końcówce wypunktowali rywala, odnosząc pewne zwycięstwo. Puchar Polski - 1/4 finału

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 34:30 (20:12) Najwięcej bramek: dla MMTS - Adrian Nogowski 7, Przemysław Zadura 5, Tomasz Klinger 4, dla Wisły - Petar Nenadic 8, Valentin Ghionea 6, Vedran Zrnic 5. Pierwszy mecz: 24:33 Awans: Orlen Wisła Płock

Vive Targi Kielce - Meble Wójcik Elbląg 46:24 (24:12) Najwięcej bramek: dla Vive - Thorir Olafsson 9, Ivan Cupic 8, Manuel Strlek i Zeljko Musa po 7; dla Meble Wójcik - Damian Malandy 6, Damian Spychalski i Mikołaj Kupiec po 4. Pierwszy mecz: 40:13 Awans: Vive Targi Kielce

KPR Legionowo - SPR Chrobry Głogów 25:31 (11:12) Najwięcej bramek: dla KPR - Michał Bałwas 6, Paweł Gawęcki 4, dla Chrobrego - Jurij Gromyko 6, Marek Świtała 5, Paweł Gregor 4. Pierwszy mecz: 22:26 Awans: SPR Chrobry Głogów

KS Azoty Puławy - Gaz-System Pogoń Szczecin 10:0 Pierwszy mecz: 10:0 Awans: KS Azoty Puławy