Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bilans jest pozytywny - komentarze po meczu Polska - Czechy

Polscy szczypiorniści z kompletem zwycięstw zakończyli międzynarodowy turniej towarzyski rozgrywany w Lublinie. W ostatnim spotkaniu biało-czerwoni pewnie pokonali Czechów.
Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka

Jaroslav Hudecek (trener reprezentacji Czech): Chciałem podziękować za dobre warunki, jakie nam tutaj zapewniono. Dobre warunki aby przygotować się do kwalifikacji do mistrzostw świata. Żal mi jedynie, że drużyna przyjechała tutaj w niepełnym składzie, mamy w drużynie dużo kontuzjowanych zawodników, a w każdym meczu ich jeszcze przybywało. Myślę, że zaprezentowaliśmy dobry poziom, jak na nasze warunki kadrowe. Kombinowaliśmy, ale mimo kłopotów zagraliśmy dobre spotkanie i że ten turniej spełnił swój cel. Młodzi zawodnicy dostali szansę. Bardzo dziękuję i żałuję, że nie mogliśmy tutaj wystąpić w najlepszym składzie. 

Daniel Kubes (zawodnik reprezentacji Czech): To był dla nas trudny mez, mamy w składzie wielu kontuzjowanych zawodników. Jestem dumny, że wszyscy młodzi zawodnicy dali z siebie wszystko, że włożyli w grę dużo serca. Zaprezentowali się bardzo dobrze na tle tak utytułowanej drużyny, jak zespół polski. Gratulacje dla biało-czerwonych, zaprezentowali się najlepiej.

Wojciech Gumiński (zawodnik reprezentacji Polski): Cieszę się, że znalazłem się w gronie reprezentantów. To był mój debiut. Dziękuję trenerom, że dali mi szansę. Dla wielu z nas to pierwszy taki turniej, fajne przetarcie przed meczami z Niemcami. Mecz był ciekawy, zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, cieszę się, że mogłem wykorzystać szansę, którą dał mi trener i mam nadzieję, że na dłużej zagoszczę w kadrze.

Michael Biegler (trener reprezentacji Polski): Już na ostatniej konferencji prasowej powiedziałem, że mamy drużynę, która dostosowuje się do każdej sytuacji. Dzisiaj był taki moment, wiedzieliśmy, że Michał Szyba nie będzie mógł długo grać, z Patrykiem Kuchczyńskim i Adamem Wiśniewskim także nie chcieiliśmy podejmować ryzyka. Możemy być zadowoleni z pierwszej, ale na początku drugiej potrzebowaliśmy kilku minut aby ponownie wejść w mecz i być do niego dobrze nastawionym. Dobrze zakończyliśmy to spotkanie, co do tego nie mam uwag. Uważam, że bilans tego zgrupowania z krótkimi jednostkami treningowymi jest pozytywny. Chciałbym podziękwoać w imieniu drużyny za doping, mam nadzieję, że nie mamy żadnych dużych kontuzji. Jeżeli chodzi o przygotowanie do play-off mistrzostw świata to na początku maja będziemy je kontynuowali.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×