Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

MKS Kalisz stracił lidera

- Przychodząc do Kalisza nie spodziewałem się, że stanę się tak ważnym ogniwem zespołu - przyznał Mariusz Kuśmierczyk, który opuszcza MKS.

Miłosz Marek
Miłosz Marek

- Przychodząc tu nigdy się nie spodziewałem że Kalisz aż tak zapisze się w moim sercu - przyznaje Mariusz Kuśmierczyk. Rozgrywający występował w najstarszym polskim mieście przez dwa lata i przez ten czas dwukrotnie okazywał się najlepszym strzelcem MKS Kalisz w rozgrywkach. Teraz przyznaje już oficjalnie, że jego przygoda z drużyną z Wielkopolski dobiegła końca. - Naprawdę ciężko mi stąd odejść, ale tak to już jest w sporcie. Jeżeli dalej chcę się rozwijać i osiągać wyznaczone przez siebie cele, to muszę rozstać się z Kaliszem - twierdzi.

- Dwa lata spędzone w Kaliszu będę wspominał bardzo miło. Wspaniali ludzie, fajne miasto. Jest tutaj to wszystko, co potrzebuje każdy zawodnik - dodaje Kuśmierczyk, który był jednym z ulubieńców kaliskiej publiczności. Mimo młodego wieku brał na swoje barki ciężar odpowiedzialności rozgrywania akcji.
Sam gracz nie uważa się za lidera MKS. - Tego bym tak nie nazwał. Wiedziałem, że jestem ważnym elementem ekipy i moja dyspozycja dnia w jakimś stopniu przekłada się na drużynę, dlatego zawsze starałem się dać z siebie maksimum - mówi. - Jeżeli nie zawsze mi to wychodziło to z przepraszam - uśmiecha się.
Kuśmierczyk był najlepszym strzelcem MKS w obu sezonach gry w Kaliszu Kuśmierczyk był najlepszym strzelcem MKS w obu sezonach gry w Kaliszu
- Jestem zadowolony i z obu sezonów. Z pewnością drugi był trudniejszy ponieważ miałem trochę inne zadania, a skład był bardziej wyrównany - dodaje. - Na pewno przychodząc tu nigdy nie spodziewałem się że stanie się tak ważnym ogniwem zespołu - kończy.

Przyszłość gracza nie jest jeszcze znana. Sam przyznaje, że ma oferty zarówno z I ligi, jak i z PGNiG Superligi. Według zapewnień wychowanka ChKS Łódź, sprawa jego nowego klubu ma wyjaśnić się w najbliższym tygodniu.

Gdzie powinien grać Mariusz Kuśmierczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (13)
 • Mario_7 Zgłoś komentarz
  I wszystko jasne, Kuśmierczyk i Fugiel podpisali umowy z Viretem Zawiercie.
  • Tomasz Kubasik Zgłoś komentarz
   Życzę Mariuszowi jak najlepiej. Żeby zaistniał na parkietach Superligi i nie dał o sobie zapomnieć. Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę "działaczom" i innym osobom odpowiedzialnym
   Czytaj całość
   za piłkę ręczną w Kaliszu, na jedno zdanie wypowiedziane przez sympatycznego Kuśmiera: [quote]Jeżeli dalej chcę się rozwijać i osiągać wyznaczone przez siebie cele, to muszę rozstać się z Kaliszem.[/quote] Może przez przypadek, a może specjalnie zawodnik powiedział trudną do zaakceptowania prawdę. Pomimo samozachwytu wielu osób w Kaliszu nie ma szansy do rozwoju dla osób ambitnych, marzących np. o grze w reprezentacji. Oparcie wszystkiego o finanse pochodzące z jednego, samorządowego źródła, bez wieloletniej wizji funkcjonowania klubu, planu szkolenia młodzieży, jest drogą donikąd. Niestety sytuację tą mogę porównać do żeńskiej siatkówki, która funkcjonowała w Kaliszu na najwyższym poziomie tylko wtedy, gdy były pieniądze.
   • Rafix95 Zgłoś komentarz
    Wiedziałem, że to się stanie...powodzenia w nowym klubie i dziękujemy...
    • Rafix95 Zgłoś komentarz
     Wiedziałem, że to się stanie...powodzenia w nowym klubie i dziękujemy...
     • fff Zgłoś komentarz
      Bardzo solidny na I ligę. Ale boję się trochę syndromu kilku graczy, którzy nie poradzili sobie najlepiej na tym poziomie, jednocześnie będąc gwiazdami ligę niżej.
      • HANDBALL PL Zgłoś komentarz
       Stal Mielec! U nich się mówi o zaciągu dwóch młodych zdolnych z I Ligi. To jest mój typ :)
       • HANDBALL PL Zgłoś komentarz
        Stal Mielec! U nich się mówi o zaciągu dwóch młodych zdolnych z I Ligi. To jest mój typ :)
        • into the vortex Zgłoś komentarz
         Jeśli chodzi o środek rozegrania to pewnie Piotrkowianin będzie potrzebował zawodnika na tę pozycję jak odejdzie Pilitowski i w sumie nie zdziwiłbym się gdyby chłopak u nas zagrał.
         Czytaj całość
         Pytanie do fanów MKS-u, dobry jest?
         • Asha88 Zgłoś komentarz
          Ciekawy jestem, gdzie trafi :)
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×