Superliga: MKS Selgros Lublin o krok od mistrzostwa (wynik)

W rozegranym w niedzielę drugim spotkaniu finałowym PGNiG Superligi szczypiornistki MKS Selgros Lublin pokonały przed własną publicznością KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Sławomir Bromboszcz

Niedzielne spotkanie miało identyczny przebieg jak mecz rozegrany dzień wcześniej. Znakomicie zawody rozpoczęły zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które po 20 minutach gry prowadziły 13:7. W drugiej połowie Miedziowe stanęły w ataku, nie potrafiły poradzić sobie z obroną rywalek, a mistrzowie Polski powoli budowały przewagę. MKS Selgros Lublin zwyciężył 25:21 i do mistrzowskiego tytułu potrzebuje jeż tylko jednego zwycięstwa.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla MKS. Trzeci i ew. czwarty mecz za tydzień w Lubinie.
MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:21 (14:16)

MKS Selgros: Ekaterina Dżukewa, Aleksandra Baranowska - Dorota Małek 4, Agnieszka Kocela 1, Małgorzata Majerek 2, Marta Gęga, Joanna Drabik 1, Alina Wojtas 11, Kamila Skrzyniarz 5, Małgorzata Rola 1, Walentina Nestsiaruk;

KGHM Metraco: Monika Maliczkiewicz, Natalia Cwirko - Kaja Załęczna 3, Karolina Semeniuk-Olchawa 3, Joanna Obrusiewicz 2, Vanessa Jelic 1, Kinga Lalewicz 3, Klaudia Pielesz 7, Anna Pałgan 2, Jelena Bader, Paulina Piechnik.

Kary: MKS Selgros - 4; KGHM Metraco - 8 min. Widzów 2 tys.