To był mój najsłabszy mecz w sezonie - komentarze po meczu Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce

Zawodnicy Orlen Wisły Płock przedłużyli swoje nadzieje na zdobycie mistrzostwa Polski. W trzecim meczu finałowym pokonali szczypiornistów Vive Targów Kielce 31:27.

Aneta Szypnicka-Staniec

Sławomir Szmal (zawodnik, Vive Targi Kielce): Gratulacje dla Orlen Wisły Płock. W mojej opinii zagrałem jeden z najsłabszych meczów w sezonie. Mam nadzieję, że jutro będzie zdecydowanie lepiej. To będzie nowy mecz, będziemy mieli nowe nastawienie.

Talant Dujszebajew (trener, Vive Targi Kielce): Wisła była dzisiaj bardzo mocna. Uważam, że Marcin Wichary zagrał chyba jeden z najlepszych meczów w życiu. Jeśli chodzi o moją drużynę, to popełniliśmy za dużo błędów w sytuacjach jeden na jeden, słabo wykonywaliśmy karne. W obronie także nie zagraliśmy najlepiej, szczególnie słabe były ostatnie minuty. Jeśli w takim meczu gra się słabo w obronie, to nie ma się szans na zdobywanie łatwych bramek,a  co za tym idzie nie ma się szans na wygraną. Dziękuję kibicom, że przyjechali tutaj nas wspierać. Mamy jeszcze jeden mecz jutro i an pewno chcielibyśmy zagrać lepiej niż dzisiaj.
Marcin Wichary (zawodnik, Orlen Wisła Płock): Chciałbym podziękować kibicom, dzisiaj dodali nam skrzydeł i bardzo pomogli. Wygraliśmy, ale nadal jest 2:1 dla Kielc. Ten mecz już się odbył, jutro będzie następny, więc trzeba się na nim skupić. Muszę przyznać, że w pierwszej połowie bramkarze nie mieli zbyt dużo szczęścia. Chciałbym podziękować chłopakom, że mi pomogli, za wszystkie ich bloki i przechwyty. Cieszę się, że miałem wkład w to zwycięstwo. Dalej to Kielce są w roli faworyta, więc jutro czeka nas trudny mecz.

Manolo Cadenas (trener, Orlen Wisła Płock): Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z tego zwycięstwa. To dla nas bardzo ważne z kilku powodów. Przede wszystkim z psychologicznego punktu widzenia, po siedmiu porażkach w tym sezonie, wreszcie udało nam się przełamać złą passę. Wszyscy zawodnicy bardzo chcieli wygrać dla kibiców, którzy po wszystkich porażkach zawsze byli z nami, nigdy się od nas nie odwrócili. Dzisiaj chcieliśmy aby wyszli z Orlen Areny zadowoleni. Jeśli chodzi o samą grę, to bardzo dobrze zagraliśmy dzisiaj w obronie, świetnie zagrał Marcin Wichary, który zdecydowanie miał swój dzień. Znakomity występ zanotował też Mariusz Jurkiewicz. To były dzisiaj nasze najmocniejsze ogniwa., to był ich mecz. Jestem zadowolony z drugich piętnastu minut pierwszej połowy, zaprezentowaliśmy wysoki poziom. Dzisiaj szczelna, mocna defensywa była kluczem do zwycięstwa.

Vive Targi zatrzymane w Orlen Arenie - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce