Polska B lepsza od Litwy na początek turnieju w Kownie

Reprezentacja Polski B prowadzona przez Damiana Wleklaka pokonała w Kownie Litwę 27:24 na początek turnieju Tarptautinis Vyru Rankinio Turnyras na Litwie.

Michał Gałęzewski

Pierwszy mecz turnieju w Kownie reprezentanci Polski zagrali z gospodarzami. Od początku szło im bardzo dobrze i po kilku minutach prowadzili 3:0. Później jednak gospodarze doszli podopiecznych Damiana Wleklaka i Marcina Pilcha, dzięki czemu na przerwę schodziło przy wyniku 13:13.

Od początku drugiej części spotkania biało-czerwoni ponownie wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Później gospodarze podopieczni Gintarasa Savukynasa doszli naszych reprezentantów na remis. Na szczęście pod koniec biało-czerwoni rzucili kilka bramek, wygrywając ostatecznie 27:24. W sobotę nasi reprezentanci zagrają z Izraelem, a na zakończenie turnieju - w niedzielę ze Słowacją.

Polska B - Litwa 27:24 (13:13)

Polska B: Morawski, Plaszczak - Szczęsny 5, T.Gębala 4, Czuwara 4, Niewrzawa 4, Pilitowski 3, Przybylski 2, Daćko 2, M.Gębala 2, Prymlewicz 1, Nogowski 1 oraz Walczak, Świątek, Kubała, Adamski.