KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zawodnicy Anilany PŁ UŁ Łódź zadebiutowali na plaży

5 czerwca w Łodzi odbył się turniej Lumumby Beach Handball. Do zmagań przystąpiło siedem zespołów, a wśród nich znalazła się grupa szczypiornistów z ekipy Anilany PŁ UŁ Łódź.
Agnieszka Rutkowska
Agnieszka Rutkowska

Początkowo turniej miał się odbyć 3 czerwca. Jednak ze względu na złą pogodę został przełożony na 5 czerwca. Z tego powodu do rozgrywek przystąpiło nieco mniej drużyn. - W rozgrywkach wzięło udział siedem zespołów, po pięciu zawodników w drużynie. Wcześniej zgłoszonych było szesnaście ekip. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, a później były półfinały i finał. Graliśmy dwa razy po pięć minut, a zasady były dokładnie takie jak w plażówce. Na miejscu byli zawodnicy z Piotrkowa, więc wszystko nam wytłumaczyli - powiedział skrzydłowy Anilany, Kamil Witkowski.

Podopieczni Józefa Kulika przystąpili do rozgrywek w pięcioosobowym składzie. - W mojej drużynie zagrali: Kamil Witkowski, Tomasz Wawrzyniak, Łukasz Pielesiak i Przemysław Rutkowski. Turniej wygrała ekipa reprezentująca Chojeński Klub Sportowy. Nasz zespół zajął trzecie miejsce, a cały turniej sędziowali zawodnicy z BHT Piotrkowianin - dodaje łódzki bramkarz, Damian Chmurski.

Zawodnicy BHT Piotrkowianin wyjaśnili zasady gry oraz wcielili się w rolę sędziów podczas turnieju Zawodnicy BHT Piotrkowianin wyjaśnili zasady gry oraz wcielili się w rolę sędziów podczas turnieju
Zawodnicy Anilany mogą zaliczyć swój debiut do udanych. Mimo braku doświadczenia wywalczyli miejsce na podium. - Grałem pierwszy raz na plaży i była to bardzo fajna zabawa. Śmiało mogę stwierdzić, że nie jest to takie łatwe. Gra na plaży zdecydowanie różni się od występów na hali. Piasek daje obciążenie, są inne zasady. Ale wrażenia jak najbardziej pozytywne - wyjaśnia Witkowski.

Bramkarz Anilany PŁ UŁ Łódź również zauważył, że przejście z hali na piasek nie jest takie proste. - Nie było łatwo, ponieważ nikt z nas wcześniej nie grał w taką odmianę piłki ręcznej. Ale ogólnie była to bardzo fajna zabawa i nowe doświadczenie - podsumowuje Chmurski.

Czy piłka ręczna na plaży ma szanse rozwinąć się w Łodzi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×