Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Szczypiorniści reprezentacji Polski zagrają dla hospicjum

W niedzielę o godz. 16:00 PGE Arenie Gdańsk odbędzie się mecz charytatywny Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata. Nie zabraknie w nim byłych oraz obecnych reprezentantów Polski w piłce ręcznej.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Udział w piłkarskim meczu "Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata" zapowiedzieli m.in. Bogdan Wenta, Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Artur Siódmiak, Dawid Nilsson, Marcin Lijewski i Michał Jurecki. Nie zabraknie też przedstawicieli innych dyscyplin. Na PGE Arenie Gdańsk piłkarskie umiejętności pokażą Andrzej Juskowiak, Krzysztof Włodarczyk, Andrzej Wroński, czy Paweł Nastula.


Impreza ma być połączeniem dobrej zabawy i okazją do zrobienia czegoś dobrego dla osób potrzebujących. Na murawie zagrają nie tylko sportowcy, ale również samorządowcy, politycy i dziennikarze. Wszyscy oni chcą pomóc dzieciom. Wstęp na imprezę jest wolny.

Podczas wydarzenia wolontariusze Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci będą kwestować na rzecz podopiecznych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na domową, dziecięcą opiekę paliatywną.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku, świadcząc 24 godzinną opiekę w domowym zaciszu Pacjentów. Dzieci kierowane do Hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do ich przedwczesnej śmierci.

Podopieczni przebywają w swoich domach razem ze swoimi bliskimi, a Zespół Medyczny Hospicjum dojeżdża do nich często pokonując bardzo odległe trasy, gdyż działa w promieniu do 100 km od Gdańska. Opieka, którą zapewnia Hospicjum dzieciom i ich rodzinom jest całkowicie bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia ponosi zaledwie 38% kosztów opieki, co oznacza, że o resztę środków organizacja musi zadbać sama.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×