KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zaprezentowano logo Gdańska, jako organizatora Euro 2016 (foto)

W sobotę w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa na temat organizacji Euro 2016 przez to miasto. Pokazano również logo Gdańska, jako gospodarza imprezy.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Konferencja prasowa odbyła się tuż przed meczem Polska - Niemcy. To nie przypadek, że spotkanie kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata odbyło się właśnie w Ergo Arenie. - To stało się faktem, że w Gdańsku odbywa się jeden z ważniejszych meczów. To konsekwencja umowy, jaką na początku czerwca ZPRP podpisał z prezydentem Gdańska. To w Gdańsku pamiętamy wspaniałe emocje związane z Wybrzeżem i Spójnią. To tutaj na AWF-ie kształtują się zręby piłki ręcznej. Najbardziej cieszy nas to, że wracamy do korzeni. Klub z Gdańska znajdzie się w nowym sezonie w PGNiG Superlidze. Związek włożył wysiłek w organizację imprezy Euro 2016 i cztery wspaniałe miasta wpisały się w ten projekt. Poza Gdańskiem to Kraków, Katowice i Wrocław. Nasze rozmowy z Gdańskiem były bardzo trudne, ale zakończyły się pomyślnie i z tego się cieszymy - powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.
Paweł Adamowicz jest bardzo zadowolony, że kolejna wielka impreza odbędzie się w Grodzie nad Motławą. - Bardzo się cieszę, że Gdańsk jest w gronie gospodarzy Euro 2016. Mamy na tej niwie niemałe doświadczenie organizacyjne. Zespół pani prezes Sekuły z Ergo Areny i Urzędu Miasta Gdańsk jest tak doświadczony, że na pewno uda się przeprowadzić tę imprezę. Długa tradycja piłki ręcznej zmobilizowała nas do tego wyzwania. Rozmawialiśmy jak Polak z Polakiem i się dogadaliśmy. W Gdańsku mamy bogate tradycje dialogu i uzgodniliśmy wszystkie oczekiwania. Grupa lobbystyczna piłki ręcznej w Gdańsku jest mocna. Mam szereg znajomych, którzy mnie nawiedzali i wiercili dziurę w brzuchu. Środowisko jest prężne, zmobilizowane. Mam nadzieję, że kolejna wielka impreza sportowa na Ergo Arenie zakończy się pełnym sukcesem. Z każdą taką imprezą wracamy do momentu w którym dyskutowaliśmy, czy budować Ergo Arenę. Różne osoby nas zniechęcały, a Ergo Arena jest i mistrzostwa będą - przypomniał prezydent Miasta Gdańsk.

Następnie szef komitetu organizacyjnego Euro 2016, Marcin Herra przybliżył cele, które przyświecają organizacji imprezy oraz zaprezentował film promocyjny. Organizatorzy liczą na to, że impreza trafi do 150 krajów, a transmisje trafią do ponad miliarda widzów śledzących mecze w telewizji. W Gdańsku będzie sześć spotkań, które odbędą się w trakcie trzech dni. Przybliżono też tradycje piłki ręcznej w regionie, gdzie przoduje Wybrzeże Gdańsk, dziesięciokrotny mistrz Polski i dwukrotny finalista klubowego Pucharu Europy.

Wkład w organizację ma też zespół pracowników Ergo Areny. - Niezmiernie cieszę się, że kolejna impreza takiej rangi odbędzie się w Ergo Arenie. Hala się nadaje do piłki ręcznej, co pokazały ostatnie trzy mecze tej dyscypliny. Nasza hala, to znakomite miejsce do rozgrywania tej dyscypliny sportu. Ze swojej strony chcę pogratulować związkowi i miastu, że dzięki współpracy nasz region będzie gospodarzem takiej imprezy, a zespół Ergo Areny w pełni się zaangażuje, by był to kolejny sukces organizacyjny - powiedziała prezes hali, Magdalena Sekuła.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak udało nam się dowiedzieć, ceny biletów na mecze Euro 2016 zarówno w Gdańsku, jak i w innych miastach zostaną ogłoszone w styczniu 2015 roku, po wylosowaniu poszczególnych grup.
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×