Piotrcovia rozbita (relacja)

W meczu drugiej z trzecią drużyną ekstraklasy zdecydowanie lepszy okazał się wicelider rozgrywek Podopieczne Bożeny Karkut, po bardzo dobrym spotkaniu, rozbiły Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:23 (15:10) i umocniły się na drugim miejscu w tabeli.

Łukasz Lemanik

Od początku meczu lubinianki narzuciły rywalkom swój styl gry. Nie minęło pięć minut, a na tablicy wyników było już 4:0 dla Zagłębia. Taki obrót spraw podziałał chyba usypiająco na podopieczne Bożeny Karkut, gdyż kolejne trzy bramki zdobyły przyjezdne i zrobiło się 4:3. Na szczęście przestój lubinianek trwał krótko. W 12. minucie zawodniczki Interferii Zagłębia Lubin odzyskały trzybramkowe prowadzenie i do końca pierwszej połowy kontrowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Po bramce Anety Piekarz na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części spotkanie było już 14:9. Do przerwy zawodniczki obydwu drużyn dorzuciły jeszcze po jednej bramce i po pierwszej połowie wynik brzmiał 15:10 na korzyść lubińskiej drużyny.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut nie zamierzały koncentrować się tylko i wyłącznie na utrzymywaniu bezpiecznej przewagi. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry i bramce niezawodnej Joanny Obrusiewicz było już 20:12. Na tym się jednak nie skończyło... Na tablicy była 52. minuta, a piłkę w rękach trzymała bramkarka Zagłębia Monika Maliczkiewicz, która zdecydowała się na rzut spod własnej bramki. Popularna "Łosiu" rzuciła tak precyzyjnie, że piłka zatrzepotała w siatce bramki Piotrcovii. W tym momencie przewaga Zagłębia wynosiła już dziesięć bramek, a chwilę później, po trafienie Elżbiety Olszewskiej nawet dwanaście - 31:19! W końcówce spotkanie piotrkowianki nadrobiły nieco straty, ale wysoka wygrana podopiecznych Bożeny Karkut stała się faktem.

- Dziewczyny zagrały naprawdę świetny mecz. Trochę szkoda, że nie udało nam się wygrać różnicą dwucyfrową, ale tak pewnie zwycięstwo bardzo cieszy. W końcu grałyśmy z drużyną, która sąsiadowała z nami w tabeli - mówiła po meczu Bożena Karkut.

Interferie Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:23 (15:10)

Interferie: Czarna, Maliczkiewicz 1 - Piekarz 2, Ciepłowska 4 , Pielesz 2, Semeniuk 1, Obrusiewicz 6, Gunia 5, Jakubowska 2, Olszewska 3, Jacek 2, Kornic 2, Byzdra 2.

Piotcovia: Kowalczyk, Skura - Mijas, Janiszewska, Dominiak 1, Kornacka 3, Polenz 12, Podrygała 1, Szafnicka, Strzałkowska 4, Szczecina 1, Dąbrowska, Owczarek 1.

Kary:
Interferie: 18 min.
Piotrcovia: 8 min.

Sędziowali: Bartłomiej Leszczyński, Marcin Piechota; Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski.
Widzów: ok. 200.