Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wąska kadra Polonii Kępno. Pierwszoligowiec pozyskał cztery zawodniczki

Polonia Kępno szykuje się do pierwszoligowych rozgrywek. W kadrze zespołu jest trzynaście zawodniczek, w tym cztery, które nie występowały w tej drużynie w ubiegłym sezonie.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Dużą stratą dla Polonii Kępno jest odejście Alicji Łukasik. Zawodniczka, która w ubiegłym sezonie zdobyła 149 bramek, dzięki czemu zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców, odeszła do Aussie Sylex Sambora Tczew. Ponadto karierę z powodu kontuzji zakończyła Monika Nowicka, wychowanka klubu z Kępna, która przez lata była kapitanem zespołu.


Z Polonii odeszły też Estera Rykaczewska, Katarzyna Niziołek i Jagoda Romanowska, którym skończyły się kontrakty i nie zostały one przedłużone. Wychowanka Polonii - Oliwia Kucharska wybrała natomiast kontynuację kariery w zespole juniorek Zagłębia Lubin.

Do Polonii Kępno przyszły cztery zawodniczki. Dużym wzmocnieniem może być powrót do gry Ewy Nowickiej, która w sezonie 2012/13 (grając wówczas pod panieńskim nazwiskiem Ewa Perek) zdobyła tytuł króla strzelców. W przeszłości grała ona w reprezentacji Polski. Ponadto do klubu z Wielkopolski dołączyły Elżbieta Wesołowska z KPR-u Jelenia Góra, Izabela Oreszczuk z Energi AZS Koszalin i Marta Jerzakowska z MKS-u MOS Gniezno, która w poprzednim sezonie zdobyła tytuł króla strzelców II ligi kobiet.

Szkoleniowcem Polonii został Maciej Nowicki, który wcześniej prowadził drużyny młodzieżowe klubu z Kępna. Kierownikiem zespołu jest natomiast Piotr Pacyna. - Będzie to nasz trzeci sezon na zapleczu PGNiG Superligi, ale pierwszy pod moim dowództwem. Zawsze walczyliśmy o czołowe lokaty i będziemy starali się to kontynuować. A jak będzie? Czas pokaże. Uważam, że przy pełnym zaangażowaniu i ciężkiej pracy jesteśmy w stanie znaleźć się w górnej części tabeli - powiedział szkoleniowiec Polonii.

Polonia Kępno po raz kolejny zagra w I lidze kobiet Polonia Kępno po raz kolejny zagra w I lidze kobiet
Nowicki jest zadowolony ze składu, jaki udało się skompletować w wielkopolskiej drużynie. - Cieszę się, że zarządowi udało się utrzymać prawie cały trzon z poprzedniego sezonu. Dziewczyny już zaczynają treningi indywidualne, a wszyscy spotykamy się 11 sierpnia na obozie przygotowawczym. Udało się również zakontraktować trzy nowe zawodniczki - mowa tu o Eli, Izabeli i Marcie. Myślę, że mogą one okazać się niezłym wsparciem przed nowym sezonem, tym bardziej, iż dwie pierwsze mają za sobą doświadczenie z Superligi a Marta była niezwykle bramkostrzelna w II lidze - dodał Maciej Nowicki.

Skład Polonii Kępno na sezon 2013/14:

Bramkarki: Magdalena Słota, Aleksandra Przebierała.

Rozgrywające: Ewa Nowicka, Justyna Fijałkowska, Marta Jerzakowska, Grażyna Cichoń, Aneta Grozdanowska.

Skrzydłowe: Aleksandra Wynnyk, Agata Gałka, Magdalena Wojtasik, Izabela Oreszczuk.

Kołowe: Elżbieta Wesołowska, Oktawia Bielecka.

Przyszły: Elżbieta Wesołowska (KPR Jelenia Góra), Izabela Oreszczuk (Energa AZS Koszalin), Marta Jerzakowska (MKS MOS Gniezno), Ewa Nowicka (powrót po urlopie macierzyńskim).

Odeszły: Alicja Łukasik (Aussie Sylex Sambor Tczew), Oliwia Kucharska (Zagłębie Lubin), Estera Rykaczewska, Katarzyna Niziołek, Jagoda Romanowska (wszystkie koniec kontraktu), Monika Nowicka (zakończenie kariery z powodu kontuzji).

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • old_head Zgłoś komentarz
  Nic tylko czekać na pierwsze mecze o stawkę, dziś odbył się pierwszy sparing, ciekawy jestem wyniku i postawy naszych zawodniczek na parkiecie. Powodzenia z Kotła... :)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×