Harz Energie-Cup: Pewne zwycięstwo Orlen Wisły, Nafciarze na 5. miejscu

Zwycięstwem nad Bergischer HC zakończyli udział w turnieju Harz Energie-Cup w Ilsenburgu zawodnicy Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski po przyzwoitej grze triumfowali w meczu o 5. miejsce 36:29.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Niedzielne starcie z Lwami z Bergischer było dla podopiecznych Manolo Cadenasa trzecim spotkaniem podczas turnieju w Ilsenburgu. W sobotę Nafciarze zainaugurowali rywalizację wysokimi porażkami z Rhein-Neckar Löwen (31:41) i SC Magdeburg (28:37), w niedzielne przedpołudnie poszukać mieli więc pierwszego zwycięstwa w zmaganiach.
Pierwsze minuty spotkania należały jednak do rywali, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Wiślacy szybko wrócili jednak do gry. Impas strzelecki płocczan w 5. minucie przełamał Miljan Pusica, a w 13. minucie Kamil Syprzak nie myląc się z linii szóstego metra doprowadził do remisu 6:6. W porównaniu z sobotnimi grami, Nafciarze zdecydowanie lepiej spisywali się w defensywie. Podopieczni Cadenasa dość agresywnie wychodzili do rywali, często przerywając ich akcje, dodatkowo też z sobotniego marazmu przebudzili się bramkarze (dobry początek Adama Morawskiego). W efekcie Wisła regularnie kontrowała rywala, w 20. minucie po dwóch bramkach Valentina Ghionei wychodząc na prowadzenie 12:9.

Trzybramkowej zaliczki Nafciarze nie zdołali utrzymać do przerwy (17:16), swobodną budowę przewagi zaczęli jednak tuż po zmianie stron. Dobre zawody na środku rozegrania notował Alexander Tioumentsev, na prawym skrzydle nie do zatrzymania był zaś Valentin Ghionea. W 38. minucie płocczanie wygrywali już 24:18 i do końca spotkania nie oddali prowadzenia.

W końcówce rywalizacji Wiślacy spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, nie pozwalając rywalom na zmniejszenie strat. Przyzwoitą zmianę na kole dał Tiago Rocha, kilka bramek zanotował Mariusz Jurkiewicz, a między słupkami pokazał się Rodrigo Corrales. Wisła ostatecznie zwyciężyła 36:29, zmagania w Harz Energie-Cup kończąc na 5. lokacie.

Kolejne mecze sparingowe płoccy szczypiorniści rozegrają za ponad tydzień. 19 sierpnia w Legionowie Nafciarze zmierzą się z Eskilstuną Guif, a w kolejnych dniach czekają ich też spotkania z HC Motorem Zaporoże i Meshkovem Brześć.

Bergischer HC - Orlen Wisła Płock 29:36 (16:17)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary, Corrales - Ghionea 11, Jurkiewicz 6, Zelenović 4, Nikcević 3, Tioumentsev 3, Pusica 2, Rocha 2, Syprzak 2, Montoro 1, Racotea 1, Wiśniewski 1, Daszek, Kwiatkowski.

Pierwszy dzień pobytu Nafciarzy na turnieju w Ilsenburgu (wideo)