Turniej w Malborku: KPR Legionowo pokonał mistrza Mołdawii

W drugim meczu w turnieju w Malborku, KPR Legionowo pokonał mistrza Mołdawii - Olimpus-85 Kiszyniów 23:22. W ostatniej minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Wolski.

Michał Gałęzewski
W pierwszym spotkaniu malborskiego turnieju polska drużyna - Meble Wójcik Elbląg przegrała z zespołem z Grodna. Tym razem inny zespół z naszego kraju, spadkowicz z PGNiG Superligi - KPR Legionowo zdołał pokonać mistrza Mołdawii, który od jakiegoś czasu utrzymuje dobre stosunki z gospodarzem turnieju - Polskim Cukrem-Pomezanią Malbork.
Po dziewięciu minutach po bramce Tomasza Kasprzaka, podopieczni Roberta Lisa prowadzili już 6:2. Niedługo później goście z Mołdawii zdobyli jednak pięć bramek z rzędu i ostatecznie po trafieniu Maksima Sipulina wygrali pierwszą część spotkania 12:10.

Od początku drugiej części tego 50-minutowego spotkania do gry wrócił zespół z Mazowsza, który w 38 minucie po bramce Damiana Sulińskiego prowadził już 18:16. Na minutę przed końcem spotkania jedną bramkę przewagi mieli ponownie goście z Mołdawii, ale dwa ostatnie trafienia padły łupem KPR-u i po rzucie Łukasza Wolskiego, drużyna z Legionowa wygrała 23:22.

Olimpus-85 Kiszyniów  - KPR Legionowo 22:23 (12:10)

Olimpus-85: Weremczuk, Martew - Jurawliow 6, Sipulin 4, Makowczin 3, Jarmienko 3, Perwanciuk 2, Perwancilic 2, Mogilka 2 oraz Polisciuc, Maliarewicz, Pleska, Minciuc, Czisieliow, Ilowci-Hodus.
Kary: 16 min. (Perwancilic 4 min., Perwanciuk 2 min., Chisieliow 2 min., Minciuc 2 min., Makowczin 2 min., Mogilka 2 min.).
Karne: 1/2.

KPR: Krekora, Ner - Kasprzak 7, Wolski 5, Ciok 4, Prątnicki 3, Suliński 2, Gawęcki 2 oraz Dzieniszewski, Brinovec, Wuszter, Bożek, Bulej.
Kary: 6 min. (Wolski 2 min., Gawęcki 2 min., Prątnicki 2 min.).