Piotr Papaj wydarł punkt Zagłębiu - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin

Ogromnych emocji dostarczył mecz Wybrzeża z Zagłębiem. Goście prowadzili już różnicą siedmiu bramek, ale na 4 sekundy przed końcem bramkę na wagę remisu zdobył Piotr Papaj.

Michał Gałęzewski
Na inaugurację PGNiG Superligi zarówno Wybrzeże Gdańsk, jak i Zagłębie Lubin zakończyły mecze porażkami. W Ergo Arenie zarówno podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka, jak i zawodnicy prowadzeni przez Jerzego Szafrańca walczyli więc o pierwsze punkty do tabeli.
Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Wybrzeża Gdańsk. W bramce znakomicie spisywał się Sebastian Sokołowski i po dwunastu minutach bramkę na 5:3 zdobył Patryk Abram. Wybrzeże jeszcze w osiemnastej minucie prowadziło 8:6, jednak końcówka należała do gości. Świetnie w ataku grał Wojciech Gumiński, który w ciągu sześciu minut zdobył aż pięć bramek! Tuż przed przerwą gospodarze łapali kary, co skrzętnie wykorzystywali goście z Lubina i po 30 minutach prowadzili 17:13. Na początku drugiej połowy spotkania gospodarze popełnili kilka błędów i po bramce Adama Marciniaka w 34 minucie, Zagłębie prowadziło już 21:14! Wydawało się, że w tym spotkaniu nic się już nie zdarzy, jednak w tym momencie do głosu doszli rozbudzeni gdańszczanie wrócili do gry. Rzucili cztery bramki z rzędu i gdy do bramki strzeżonej przez Patryka Małeckiego trafił Kacper Adamski, było już tylko 19:22.
Po bramce Piotra Papaja, Wybrzeże wydarło remis Zagłębiu Po bramce Piotra Papaja, Wybrzeże wydarło remis Zagłębiu
Gdy podczas gry w osłabieniu po karze Michała Bartczaka Zagłębie zdobyło trzy bramki z rzędu, po rzucie Wojciecha Gumińskiego było 30:26. Cztery ostatnie bramki zdobyło jednak Wybrzeże. Trzy ostatnie trafienia padły łupem Piotra Papaja, który bramką na cztery sekundy przed końcem, zapewnił punkt Wybrzeżu. - Nie pamiętam takiej sytuacji. W której zdobyłem trzy bramki z rzędu w tak ważnym meczu. Graliśmy do tego u siebie, w Ergo Arenie. Jestem szczęśliwy - powiedział Papaj.

Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 31:31 (13:17)

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński - Rogulski 7, Kondratiuk 4, Mogielnicki 4, Abram 3, Adamski 3, Papaj 3, Jasowicz 2, Sulej 2, Rakowski 2, Lijewski 1 oraz Prymlewicz, Kornecki, Nilsson.
Kary: 12 min. (Jasowicz 2 min., Prymlewicz 2 min., Nilsson 2 min., Adamski 2 min., Rakowski 2 min., Mogielnicki 2 min.).
Karne: 4/6.

Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Gumiński 14, Halilbegović 4, Stankiewicz 3, Marciniak 3, Bartczak 3, Rosiek 2, Czuwara 3 oraz Przysiek, Szymyślik, Paluch.
Kary: 6 min. (Bartczak 2 min., Paluch 2 min., Szymyślik 2 min.).
Karne: 4/5.

Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin).
Widzów: 2 000.
Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 31:31

Komentarze (20)
  • endriu122 Zgłoś komentarz
    Gratulacje dla Wybrzeża,jak na debiut to bardzo dobry wynik.
    • Adriano Zgłoś komentarz
      Przysiek grał?
      • Punk Zgłoś komentarz
        Walczyć Wybrzeże, walczyć!!! :D
        • hbf Zgłoś komentarz
          Pochylić czoła dla zdobyczy Wojtka Gumińskiego, bo ilość, jak u.. Genshemiera ;) A chłopaki z 'Wybrzeża' z meczu na mecz będą się ogrywać i 'schładzać' swoje nerwy, bo kilka
          Czytaj całość
          niepotrzebnych strat.. i zrobiło się nerwowo, a można było się pokusić o wygraną. Ale podziękowania dla Piotrka Papaja za wzięcie ciężaru ostatnich chwil na swoje barki. Frekwencja wskazuje, że wskazany jest powrót na Halę AWFiSu żeby nie generować kosztów. ps. 'Guma' jest skrzydłowym, ale na której stronie, bo nie wiem, a jak nie wiem, to pytam. Pytam także po info, że Kuba Łucak prawdopodonie nie zagra w Katarze 2015.
          • fff Zgłoś komentarz
            Brawo :) Świetnie Piotrek pozdrowienia z Przemyśla. Zdjęcie przypomina tą pompę po meczu z Zabrzem - jedynym wygranym w fazie zasadniczej Superligi :)
            • Don Vito Zgłoś komentarz
              Wyśmienite dla oka spotkanie. Wybrzeże, tak jak w Kwidzynie pokazywało od pierwszej minuty, że tytuł beniaminka nie będzie miał w tym spotkaniu znaczenia. Niestety szybkie osłabnięcie w
              mojej opinii oraz skuteczna defensywa wymierzona przeciwko Nilssonowi i Lijewskiemu doprowadziła do osiągnięcia szybkiej przewagi przez przyjezdnych z Lubina, które utrzymało się do połowy i niepokoiło z pewnością miejscowych kibiców, którzy swoją drogą zjawili się w przyjemnej ilości patrząc (nie ujmując) na klasę przeciwnika. Po rozpoczęciu drugiej połowy, po niemałym zachłyśnięciu, Wybrzeże ponownie ruszyło z zebranymi siłami trafiając bodajże cztery bramki z rzędu, co ożywiło spotkanie. Końcówka jest już nie do opisania, mogła się zakończyć nawet wygraną Wybrzeża, zakładając, że celne podanie Mogielnickiego na bramkę zamieniłby Papaj i powtórzyłby się scenariusz z ostatnich sekund, gdzie Zagłębie straciło swoje punkty. To pokazuje jak zmotywowany i waleczny jest zespół z Gdańska. Chłopaki po raz kolejny zasługują na gromkie brawa. Doświadczeni zawodnicy nie zdołali się przyczynić do wyniku do ostatnich minut. Bardzo dobre zmiany dali Adamski, Chmieliński. czy Papaj. Znakomite zawody rozegrał Rogulski, ponownie z resztą rzucił największą ilość bramek, przy wysokiej skuteczności. Rozczarowała postawa prawej strony gospodarzy, szczególnie skrzydłowych. Na brawa zasługuje z pewnością gra Gumińskiego, zagrał genialne spotkanie. Co do kibiców, to Młodemu Wybrzeżu trudno było rozgrzać oddaloną i ospałą miejscową publiczność, jednakże działania grupy z klubu kibica zasługują na uznanie, do ostatnich sekund wierzyli w swój zespół co zaprocentowało. Sędziowie w meczu się nie popisali, wiele kontrowersji, szczególnie z karami, co oczywiście musiało się wdać kibicom w krew, to naturalne. Tak czy inaczej kończąc mój wywód, który pewnie i tak niewiele osób zdołało przeczytać, obu klubom nie można ująć walki do ostatnich chwil i stworzenia niesamowitej atmosfery spotkania. Wybrzeże pokazało po raz kolejny zęba, oby tak dalej, oby więcej takich spotkań i ważnych punktów.
              • dummyking_ Zgłoś komentarz
                noo powiem, ze ten remis wygrany dla wybrzeża. Brawo dla Chełmińskiego za wybronione dwie, trzy akcje. Aa potem Papaj, brawo!
                • c_amat Zgłoś komentarz
                  no frajerskie Zagłębie tak stracic punkt.
                  • Credolo666 Zgłoś komentarz
                    co z Michałowem ? gra w Lubinie ?
                    • zielin Zgłoś komentarz
                      No Guma zaszalał :) Ależ emocje musiały być, brawa dla Wybrzeża za determinację i nagrodę w postaci remisu :)