Premierowe punkty Cabanów - relacja z meczu MTS Chrzanów - Ostrovia Ostrów Wlkp.

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów znakomicie zainaugurowali ligowe rozgrywki przed własną publicznością. Cabanie po emocjonującym spotkaniu pokonali Ostrovię Ostrów Wlkp. 31:30 (14:13).

Sławomir Bromboszcz
Piłkarze ręczni MTS-u znakomicie rozpoczęli pierwszy w tym sezonie pojedynek przed własną publicznością. Dobrze w mecz wszedł Patryk Rola, po którego dwóch trafieniach chrzanowianie objęli prowadzenie 4:0. Szczypiorniści z Ostrowa Wlkp. mieli duże problemy ze zdobywaniem bramek, zmarnowali kilka dogodnych sytuacji, nie potrafili także wykorzystać rzutu karnego. Po kwadrans gry chrzanowianie prowadzili 9:4 i o czas dla swojego zespołu poprosił Witold Rojek.
Przekazane przez szkoleniowca uwagi podziałały mobilizująco na zawodników Ostrovii, którzy w drugim kwadransie prezentowali się zdecydowanie lepiej. Trafienia m.in. Krzysztofa Dutkiewicza i Michała Bałwasa pozwoliło gościom na zniwelowanie strat. W końcówce pierwszej połowy to chrzanowianie zaczęli mieć problemy ze skutecznością. Cabanom zabrakło konsekwencji i doświadczenia. Na przerwę zespół Leszka Wójcika zeszedł z jednobramkową zaliczką 14:13.

Po zmianie stron gra długo toczyła się bramka za bramkę. Sędziowie często odsyłali zawodników obu drużyn na dwie minuty odpoczynku. Chrzanowianie grając w przewadze zdołali wypracować czterobramkowe prowadzenie 28:24 (53 minuta). Duża w tym zasługa dobrze spisujących się Marcina Skoczylasa i Jana Orlickiego. Wydawało się, że tak okazała przewaga wystarczy, by dowieźć zwycięstwo do końca. Tymczasem to gospodarze w końcowych minutach spotkania musieli sobie radzić w osłabieniu, a sędziowie dyktowali kolejne karne dla Ostrovii. Do remisu doprowadził Arkadiusz Galewski 30:30. Wydawało się, że zwycięstwo może wymknąć się chrzanowianom z rąk, jednak bramkę na wagę dwóch punktów zdobył Kamil Kirsz 31:30.

MTS Chrzanów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 31:30 (14:13)

MTS: Górkowski, Dudek - Zajdel, Giza, Żydzik 3, Rola 5, Budziosz, Janus, Orlicki 4, Wierzbic 2, Cupisz 4, Kirsz 3, Dęsoł 2, Stroński 1, M. Skoczylas 7/1.
Kary: 18 min.
Karne: 1/2.

Ostrovia: Filipiak, Foluszny, Tarko - P.Dutkiewicz 6/3, Galewski 5/3, Jedwabny 5, Bałwas 3, Wojciechowski 2, K.Dutkiewicz 2, Klara 2, Śliwiński 2, Staniek 1, Kierzek 1, Tomczak 1, Bielec.