Osiem goli to za mało, by Harcerzy załamało - relacja z meczu UKS Olimp Grodków - Czuwaj Przemyśl

Prowadzenie 23:15 w 44. minucie okazało się niewystarczającą zaliczką, by cieszyć się z dwóch punktów. Po nieprawdopodobnej końcówce Olimp Grodków tylko zremisował z Czuwajem Przemyśl.

Przemysław Grzyb
Olimp Grodków pewnie wygrał dwa pierwsze spotkania i w starciu z Czuwajem Przemyśl, który dotąd tylko przegrywał był zdecydowanym faworytem. Tymczasem podopiecznym Piotra Mieszkowskiego niespodziewanie przyszło przełkną gorzką pigułkę. Remis 29:29 to faktycznie porażka miejscowych i wielki sukces Harcerzy, którzy rzutem na taśmę uratowali punkt w zawodach, w których teoretycznie byli już na łopatkach.
Przez pierwsze dwadzieścia minut gry prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcu drugi bieg wrzucili grodkowianie. Ze stanu 6:6 w 18. minucie wyprowadzili wynik na 17:11 do przerwy. W tym okresie nie do zatrzymania dla bramkarzy Czuwaju byli Łukasz Gradowski i Paweł Chmiel.

Po zmianie stron gospodarze dalej powiększali swoją przewagę. Gdy w 44. minucie do siatki trafił Sebastian Kolanko, a na tablicy wyników pojawił się wynik 23:15 chyba mało kto przypuszczał, że Olimp może tego meczu nie wygrać. W siebie wierzyli za to szczypiorniści znad wschodniej granicy. Zaczęło się od serii kar dla Olimpu. W ciągu kilkudziesięciu sekund z boiska spadło aż trzech zawodników gospodarzy. Czuwaj w kilka minut zmniejszył straty do czterech trafień (24:20) i zwietrzył swoją szansę.

Olimpijczycy, którzy chyba zbyt szybko uwierzyli, że jest już po meczu, zaczęli grać coraz bardziej nerwowo i z dezaprobatą przyjmowali decyzje arbitrów o kolejnych karach i rzutach karnych dla rywali (osiem rzutów z siódmego metra Czuwaju przy ani jednym Olimpu). Na jedno trafienie Olimpu goście odpowiadali dwoma, trzema golami i wreszcie w 57. minucie Mateusz Kroczek doprowadził do remisu 27:27.

Do końca było już gol za gol, przy czym olimpijczycy kończyli w podwójnym osłabieniu i gdyby mecz potrwał kilkadziesiąt sekund dłużej, niewykluczone, że Harcerze przechyliliby szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

UKS Olimp Grodków - Czuwaj Przemyśl 29:29 (17:11)

Olimp: Romantowski, Wasilewski, Łagiewka - Maciejewski, Kolanko 4, Żubrowski, Chmiel 8, Biernat M. 1, Drej 3, Biernat T. 2, Biernat P. 2, Gradowski 5, Bujak 2, Ogorzelec 2.
Kary: 18 min.
Karne: 0/0.

Czuwaj: Rycharski, Sar, Orłowski - Puszkarski 6, Dejnaka, Stołowski 10, Wańkowicz, Hataś, Żak 6, Misiewicz, Skręt 1, Kroczek 5, Kubisztal 1
Kary: 8 min.