Pierwsza wygrana KPR-u - relacja z meczu KPR Gminy Kobierzyce - Dwójka Profil Nowy Sącz

W sobotę w Kobierzycach zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, które przegrywały swoje pierwsze spotkania w lidze. Ostatecznie KPR pokonał Dwójkę Profil Nowy Sącz 31:18.

KPR Kobierzyce po tym, jak zajął trzecie miejsce w I lidze tuż po awansie na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, miał liczyć się w walce o awans w kolejnym sezonie. Podopieczne Renaty Jastrzębskiej przegrały jednak dwa pierwsze mecze. Również z dwoma porażkami na koncie, do tego spotkania przystępowała Dwójka Profil Nowy Sącz. [ad=rectangle] Spotkanie na dobrą sprawę zakończyło się już po dziesięciu minutach. Wówczas po bramce Klaudii Barczak, gospodynie prowadziły już 7:0! Niedługo później zespół z Dolnego Śląska prowadził już różnicą ośmiu trafień. Dwójka Profil po wielkim falstarcie w końcu się otrząsnęła i miała udane momenty.

Jeszcze na cztery minuty przed przerwą, po rzucie Beaty Skalskiej KPR prowadził 15:9. Zawodniczki z Nowego Sącza jeszcze przed zmianą stron, zdołały zmniejszyć stratę do sześciu trafień. W drugiej połowie ponownie znakomitą serię miał KPR Kobierzyce, który od 42 do 51 minuty zdobył osiem bramek, wychodząc na prowadzenie 27:12.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 31:18 i pierwsze dwa punkty mogły dopisać sobie kobierzyczanki. - Ten mecz wyglądał zupełnie inaczej, niż dwa poprzednie. Od początku narzuciłyśmy rywalkom tempo gry. Przede wszystkim zafunkcjonowała obrona. Atak pozycyjny był poukładany i zagrałiśmy z dobrą skutecznością. Dziewczęta kontrolowały grę przez całe 60 minut i nareszcie zdobyłyśmy dwa punkty - odetchnęła z ulgą Renata Jastrzębska.

KPR Kobierzyce - Dwójka Profil Nowy Sącz 31:18 (15:9)

KPR: Olejnik, Gadowska - Skalska 6, Linkowska 6, Kaźmierska 5, Wójt 4, Przydacz 3, Barczak 2, Czyż 2, Wojda 1, Tórz 1, Dyczko 1 oraz Szumna, Szymańska. Kary: 2 min. Karne: 3/4.

Dwójka Profil: M.Błaszczyk, Kamieniarz - Cempa 4, Sroka 4, Olejarczyk 3, Waligóra 2, Kulig 2, Kawa 1, Kuroś 1, Bodziony 1 oraz A.Błaszczyk, Prechitko, Kamińska, Fecko. Kary: 10 min. Karne: 5/6.

Kary: KPR - 2 min. (Dyczko 2 min.), Dwójka Profil - 10 min. (Cempa 6 min. - cz.k., Kuroś 2 min., Sroka 2 min.). Sędziowie: Bązi, Kessler (Dobrzeń Wielki). Widzów: 100.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty