Lublinianki zaliczyły ostatni test przed LM - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - SPR Olkusz

W meczu Superligi piłkarek ręcznych mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, bez większych problemów uporał się z SPR-em Olkusz.

Tomasz Rosiński
Lublinianki przystępowały do wtorkowego pojedynku po sześciu kolejnych zwycięstwach w polskiej lidze i były jedynym do tej pory niepokonanym zespołem w rozgrywkach. Natomiast w ostatniej kolejce olkuszanki wygrały dopiero swoją pierwszą konfrontację, gdyż okazały się lepsze dla ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego. Dla Selgrosu rywalizacja z drużyną z Olkusza miała być ostatnim testem przed piątkową inauguracją Ligi Mistrzyń w Baia Mare.
Sam początek starcia w Hali Globus w Lublinie był dość wyrównany, gdyż w dziewiątej minucie na tablicy wyników było 2:1 dla MKS-u. Obydwie drużyny popełniały sporą ilość błędów, zaś skazywane na porażkę szczypiornistki z Olkusza starały się dotrzymywać kroku swoim rywalkom i na półmetku pierwszej połowy przegrywały tylko 5:6.

Dopiero po piętnastej minucie podopieczne Sabiny Włodek przyspieszyły, co przełożyło się na rezultat (9:5). Bardzo dobrze współpracowały reprezentantki Polski Marta Gęga i Agnieszka Kocela, a mistrzynie kraju starały się utrzymywać wypracowaną przewagę (12:8). W końcowych minutach pierwszej części meczu kilkoma udanymi zagraniami popisała się Valentina Nestsiaruk, natomiast zespoły zeszły do szatni przy prowadzeniu MKS-u Selgrosu Lublin 16:10.

Po przerwie lubelskie zawodniczki chciały przede wszystkim kontrolować boiskowe wydarzenia, zaś w trudnych sytuacjach ekipę z Lubelszczyzny ratowała bramkarka Ekaterina Dzhukeva (20:14). SPR Olkusz ambitnie walczył w tej rywalizacji, ale to było za mało na doświadczone szczypiornistki Selgrosu, które w czterdziestej piątej minucie wygrywały 23:16. Już do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie, a gospodynie triumfowały 31:26.

Najwięcej bramek dla MKS-u rzuciła Marta Gęga (6 bramek).

MKS Selgros Lublin - SPR Olkusz 31:26 (16:10)

MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Gęga 6, Repelewska 3, Skrzyniarz, Małek 4, Rola 2, Drabik 3, Nestsiaruk 5, Quintino 4, Kocela 3, Nocuń, Kozimur, Syncerz, Szarawaga, de Jesus 1.
Kary: 6 min. (Gęga - 2 min., Drabik - 2 min., Syncerz - 2 min.).
Karne: 3/6.

SPR: Hoffman, Wąż - Leńczuk, Nowak 1, Przytuła 4, Wicik 7, Marszałek 6, Postołek, Fierka 2, Latała, Kobzar 3, Wcześniak 3, Basiak.
Kary:  4 min. (Nowak - 2 min., Przytuła - 2 min.).