PP: Pomezania w finale wojewódzkim - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia

W środę w Malborku rozegrano półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski. Polski Cukier Pomezania pokonała Kar-Do Spójnię Gdynia 31:24, chociaż do połowy lepsi byli goście.

Do eliminacji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, na Pomorzu zgłosiły się cztery drużyny - Kar-Do Spójnia Gdynia, Polski Cukier Pomezania Malbork, Tytani Wejherowo i Vetrex Sokół Kościerzyna. Faworytami spotkania w Malborku byli gospodarze, jednak przez długi czas prym wiedli goście. [ad=rectangle] Podopieczni Marcina Markuszewskiego od początku wyszli na prowadzenie i w 17 minucie po rzucie Mateusza Wróbla prowadzili 11:7. Chwilę później do głosu doszli jednak szczypiorniści prowadzeni przez Igora Stankiewicza.

W ciągu czterech minut rzucili cztery bramki z rzędu, a po celnym trafieniu Bartosza Starzyńskiego z karnego, w 23 minucie wyszli na 13:12. Do przerwy minimalną przewagę mieli jednak goście.

W drugiej części spotkania, Polski Cukier Pomezania grała dobrze w obronie i w ciągu dziewiętnastu minut straciła zaledwie trzy bramki, rzucając dziewięć. Co prawda na trzy minuty przed końcem po trafieniu Rafała Staniszewskiego Kar-Do Spójnia przegrywała tylko 24:27, ale ostatnie akcje należały do Pomezanii, która awansowała do finału.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 31:24 (15:16)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Suwisz 6, Potoczny 4, Starzyński 4, Cieślak 3, Hanis 3, Górski 3, Maluchnik 2, Dukszto 2, Baraniak 2, Dobosz 1, Boneczko 1. Kary: 6 min. Karne: 5/5.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Rychlewski 5, Szlinger 4, Staniszewski 4, Derdzikowski 3, Wróbel 3, Nowaliński 3, Chyła 2 oraz Kowalski, Naus, Bielec, Nazimek, Stelmasik. Kary: 8 min. Karne: 2/3.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 6 min. (Suwisz 2 min., Hanis 2 min., Dobosz 2 min.), Kar-Do Spójnia - 8 min. (Derdzikowski 4 min., Chyła 2 min., Staniszewski 2 min.). Sędziowie: Kamrowski, Godzina. Widzów: 100.