Kolejny krok lidera - relacja z meczu KPR Legionowo - AZS AWF Biała Podlaska

KPR Legionowo w zaległym meczu pierwszej ligi pokonał na własnym parkiecie AZS AWF Biała Podlaska, robiąc kolejny krok w kierunku awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Kamil Kołsut
Spotkanie pierwotnie miało odbyć się kilkanaście dni temu. Z powodu problemów zdrowotnych, która zdziesiątkowała szeregi Akademików, mecz został jednak przełożony. Sytuacja ta była korzystna zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny. Szczypiorniści z Białej Podlaskiej mogli wrócić do pełni sił, legionowianie zaś uniknęli ryzyka zarażenia chorobą.
W środę na parkiecie wielkiej piłki ręcznej nie było. Obie drużyny spisały się przeciętnie, w grze nie brakowało błędów, a pozytywnie wypadli przede wszystkim bramkarze. Ton boiskowym wydarzeniom od pierwszych minut nadawali miejscowi, w barwach których prym wiódł Michał Prątnicki. To głównie dzięki niemu KPR po kwadransie prowadził już z Akademikami różnicą czterech trafień.

Zawodnicy Sławomira Bodasińskiego w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem dawali z siebie wszystko, nawet na nie grających najlepszego meczu jesieni legionowian było to jednak zbyt mało.

W przerwie obie drużyny dzieliło sześć trafień, a przewaga podopiecznych Roberta Lisa na starcie drugiej części gry wzrosła jeszcze bardziej. W pewnym momencie po trzech z rzędu trafieniach Tomasza Buleja na tablicy świetlnej pojawił się wynik 21:11 i już wówczas losy dwóch punktów były przesądzone. W końcowych minutach gospodarze spuścili nieco z tonu, sięgając ostatecznie po zasłużone zwycięstwo.

KPR Legionowo - AZS AWF Biała Podlaska 31:22 (16:10)

KPR: Krekora, Ner - Bulej 3, Bekisz, Prątnicki 4, Suliński, Kasprzak 6, Wuszter, Titow 4/2, Brinovec 4, Gawęcki 4/2, Wolski 1, Ciok 2, Dzieniszewski 3.