Bundesliga: Spory wkład Rojewskiego i Jureckiego w wygraną Magdeburga, zwycięstwa Lisów i HSV

9 bramek rzucili łącznie dla Magdeburga Andrzej Rojewski i Bartosz Jurecki w wygranym 33:30 meczu z HSG Wetzlar. Zwycięstwa w niedzielnych meczach Bundesligi odniosły też Füchse Berlin i HSV Hamburg.

Paweł Nowakowski
Gladiatorzy w GETEC Arenie rywalizowali z HSG Wetzlar , a przyjezdni kroku ekipie Andrzeja Rojewskiego i Bartosza Jureckiego dotrzymywała jedynie do 11. minuty, kiedy Guillaume Joli zdobył bramkę na 5:5. Później na parkiecie dominowali już miejscowi, rzucając w oka mgnieniu pięć bramek z rzędu. Z  takową zaliczką Gladiatorzy z Magdeburga schodzili do szatni.Po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem i w 36. minucie za sprawą Jure Natka na tablicy wyników było już 21:14. Do końcowej syreny SC Magdeburg kontrolował losy spotkania, ostatecznie zwyciężając 33:30. Spory wkład w wygraną mieli reprezentanci Polski, rzucając łącznie 9 bramek (Rojewski 5, Jurecki 4). Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej ekipy był zdobywca 8 trafień, prawoskrzydłowy Robert Weber. Dla Wetzlar to czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa (2 porażki i remisy).
Popis skuteczności w rywalizacji z SG BBM Bietigheim dał Hans Lindberg. Duński skrzydłowy zaaplikował beniaminkowi Bundesligi aż 13 trafień, prowadząc HSV Hamburg do piątej z rzędu wygranej, choć nieoczekiwanie do przerwy niżej notowany rywal napsuł sporo krwi hamburczykom. W drugiej odsłonie podopieczni Christiana Gaudina rozwiali już jakiekolwiek wątpliwości. W bramce dobrze spisywał się Johannes Bitter (12 udanych interwencji), a na parkiecie trwał koncert jednego aktora - Hansa Lindberga, dzięki czemu HSV triumfowało różnicą sześciu trafień. Ostre lanie od TuS N-Lübbecke zebrał inny z beniaminków najsilniejszej ligi świata - TSG Friesenheim. Wyrównana gra toczyła się jedynie do 18. minuty - później warunki gry niepodzielnie dyktowali przyjezdni, w szeregach których prym wiódł duet Jens Schöngarth - Maximilan Schubert (łącznie 19 trafień). Drago Vuković i spółka już do przerwy zaaplikowali rywalowi 21 bramek, mając okazałą zaliczkę w postaci siedmiu bramek. W drugiej odsłonie dobili gospodarzy triumfując różnicą aż piętnastu trafień.
Andrzej Rojewski i Bartosz Jurecki walnie przyczynili się do wygranej Magdeburga Andrzej Rojewski i Bartosz Jurecki walnie przyczynili się do wygranej Magdeburga
Po dwóch ostatnich remisach z rzędu wreszcie komplet punktów zainkasowało Füchse Berlin. Ekipa Dagura Sigurdssona na własnym parkiecie ograła MT Melsungen, losy rywalizacji przechylając na swoją stronę w ostatnich dwudziestu minutach spotkania. Wygraną berlińczykom zapewnił tercet rozgrywających Iker Romero - Konstantin Igropulo - Petar Nenadić, zdobywając łącznie 18 z 27 rzuconych przez Lisy bramek.

Po reprezentacyjnej przerwie rozgrywki Bundesligi zostaną wznowione 5 listopada, a 11. kolejka zapowiada się niezwykle frapująco za sprawą dwóch pojedynków THW Kiel z SC Magdeburgiem oraz SG Flensburga-Handewitt z Rhein-Neckar Löwen.

Wyniki niedzielnych spotkań 10. kolejki Bundesligi

SC Magdeburg - HSG Wetzlar 33:30 (16:11)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 8, Fabian van Olphen, Andrzej Rojewski - po 5, Bartosz Jurecki, Jure Natek - po 4; dla Wetzlar - Steffen Fäth 9, Guillaume Joli 6.

SG BBM Bietigheim - HSV Hamburg 28:34 (12:14)
Najwięcej bramek: dla Bietigheim - Christian Schäfer 7, Andre Lohrbach 5, Timo Salzer 4; dla HSV - Hans Lindberg 13, Alexandru Simicu 6, Kentin Mahe 4.

TSG Friesenheim - TuS N-Lübbecke 25:40 (13:21)
Najwięcej bramek: dla Friesenheim - Stephan Just 13, Erik Schmidt 6; dla Lubbecke - Jens Schöngarth 10, Maximilian Schubert 9, Christian Dissinger 7.

Füchse Berlin - MT Melsungen 27:24 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Fuchse - Iker Romero 7, Konsantin Igropulo 6, Petar Nenadić, 5; dla Melsungen - Michael Allendorf 5, Patrik Fahlgren 4.

GWD Minden - VfL Gummersbach 25:28 (12:17) Najwięcej bramek: dla Minden - Christoffer Rambo 7, Dalibor Doder 4; dla Gummersbach - Christoph Schindler 9, Raul Santos 6, Mark Bult, Julius Kühn - po 4.