Szlagier dla Nafciarzy - relacja z meczu Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock po wyrównanej pierwszej połowie meczu w Zabrzu w drugiej odsłonie spotkania udowodnili swoją wyższość i spokojnie pokonali miejscowego Górnika.
Marcin Ziach

Szlagierową potyczkę na parkietach PGNiG Superligo Mężczyzn lepiej rozpoczęli zawodnicy Górnika. Duża w tym zasługa świetnie broniącego w pierwszym kwadransie gry Sebastiana Suchowicza, a także niezwykle aktywnego na lewym skrzydle Bartłomieja Tomczaka.

Doświadczony golkiper długimi fragmentami był dla graczy Orlen Wisły Płock nie do zatrzymania, a "Kopara" umiejętnie wykańczał szybkie kontry zabrzan. W konsekwencji w 12. minucie gry na tablicy wyników widniał rezultat 7:5 dla Trójkolorowych.

W dalszych fragmentach Nafciarze byli skuteczniejsi i stopniowo odrabiali straty, by następnie wyjść na dwubramkowe prowadzenie (12:10). Górniczy zespół takim stanem rzeczy się jednak nie podłamał i w pierwszej połowie w niczym nie ustępował kroku srebrnym medalistom minionego sezonu handballowej elity i na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie 16:16.

Nieco słabiej podopieczni Patrik Liljestrand rozpoczęli drugą część gry. Słaba skuteczność pod bramką Marcin Wichary i nie najlepsza obrona szybko zaowocowały trzybramkowym prowadzeniem Nafciarzy (20:17). Wszyscy ci, którzy spodziewali się jednak, że to przełomowy moment zawodów i płocczanie rozpoczną odjazd gospodarzom - gorzko się przeliczyli. Po kilkudziesięciu sekundach znów bowiem na tablicy wyników widniał remis (20:20).

W kolejnych fragmentach gry znowu nieznaczną przewagę osiągnęli goście z Mazowsza, ale Górnik ani myślał rywalom odpuszczać i postawił im trudne warunki trzymając przeciwników na dystans 2-3 bramek.

Na kwadrans przed końcem meczu na tablicy wyników widniał wynik 26:23 dla Orlen Wisły Płock i przyjezdni przez kolejne minuty umiejętnie trzybramkową zaliczkę utrzymywali. Zabrzanom niewiele pomogły nawet okresy gry w przewadze, bo kiedy już udało im się bramkę odrobić, zazwyczaj kolejną tracili.

W 51. minucie Nafciarze wyszli na prowadzenie 29:25 i był to - jak się później okazało - kluczowy moment dla losów spotkania. Trzy minuty później goście prowadzili bowiem już pięcioma (32:27), a zabrzanom nie pomógł ani czas, jaki wziął na niespełna pięć minut przed końcem gry trener Liljestrand, ani dwuminutowa kara dla Ivana Nikcevicia.

Na trzy minuty przed końcową syreną utrzymywał się bowiem wynik 33:29 dla płockiej ekipy, którzy spokojne prowadzenie dowieźli do końca, ostatecznie triumfując 34:30.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 30:34 (16:16)

Górnik: Suchowicz, Kornecki – Niedośpiał, Daćko 4, Orzechowski, Gromyko 4, Kuchczyński 2, Kubisztal 8, Jurasik 3, Bushkov, Tatarincew, Tomczak 4, Niewrzawa 5, Twardo.
Kary: 6 min.

Orlen Wisła:  Corrales, Wichary, Morawski – Kwiatkowski, Daszek, Racotea 5, Tioumencew 3, Wiśniewski 1, Pusica, Ghionea 3, Rocha 4, Syprzak 6, Zelenović 5, Montoro 2, Zelenović, Nikcević 5.
Kary: 12 min.

Sędziowie: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów).

Widzów: 1000.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (123)
  • devon Zgłoś komentarz
    Chłopaki a ja mam propozycję dla wszystkich. Może i przyjeżdża mało osób z Kielc ale na pewno będą na nim chłopaki z forum, m.in Złoty Bogdan, Lolek. Co wy na to by nie zaśmiecać
    Czytaj całość
    tego forum i pogadać o ręcznej np. w przerwie meczu w jakimś miejscu na hali? Kulturalnie wymienić parę zdań i przybić sobie piątkę. Przecież to doskonała okazja do spotkania. Skoro mało osób to nie będzie problemu ze znalezieniem siebie. Tak więc chłopaki podajcie jakieś znaki charakterystyczne, wygląd koszulek, szalików itp. żeby można było was łatwo znaleźć. No bo chyba nie powiecie mi, że nie wybieracie się na mecz do Płocka ;) ? Przecież wy nie jesteście z tych, którzy obejrzą taki mecz w tv lub na SF.
    • z Tumskiego Wzgórza Zgłoś komentarz
      Zlotko pewnie tradycyjnie mecz spedzi przed telewizorem, choc teraz mu sie nawet nie dziwie- wsrod 8 osob bedzie go latwo rozszyfrowac, zwlaszcza ze ponad polowa to beda pewnie kobiety :)
      • WislaPłock Zgłoś komentarz
        Jest jednak smutna rzecz, zawsze jak co roku czekało się na ten kibicowski pojedynek a teraz co nam zostało.... Bedzei ich mniej niż z Wągrowca ( pełen szacunek że przyjechaliście ) to
        będzie żenada.
        • ZKS Zgłoś komentarz
          Ludzie to co tu się wypisuje to masakra jakaś.Gość z Kielc pisze że "samych kakowców będzie ponad 30" i to jest dla niego argument.Trzydzieści osób na najważniejszy wyjazd w krajowych
          rozgrywkach,gdzie 3/4 ludzi następnego dnia ma wolne.A oni nawet autobusu nie zebrali bo mecz za późno.Nie uważacie że sama polemika z tego typu argumentami to potwarz?Te same Kielce potrafiły jakoś przyjechać na finał PP w tysiąc osób teraz szczycą się że może będzie 30.Kibicowsko Kielc już nie ma ale widzę że niektórzy jeszcze walczą słowem,jeszcze nie mogą się z tym pogodzić.Tylko z kim walczą?Z Wisłą?A czy to Wisła rozwaliła ruch kibicowski na Iskrze?Sami to zrobiliście.
          • Górnik_Fan Zgłoś komentarz
            Artykuł dotyczy meczu Górnik Wisła a Wy przekrzykujecie się ile osób z Kielc będzie w Płocku, żenada...Może załóżcie sobie jakiś wątek na Waszych forach i tam wypisujcie sobie te
            "dyrdymały". Zróbcie coś sensownego np: porównanie poszczególnych pozycji tak aby neutralni kibicie mogli porównać Wasze szanse przed niedzielnym meczem ?
            • Czar Zgłoś komentarz
              Mecz do 50 minuty jeszcze był, potem niestety kondycja siadła w Zabrzu. Gdzie wy widzieliście spokojną wygraną Wisły? Cała pierwsza połowa wyrównana - raz jedni prowadzą raz drudzy na
              koniec remis - w drugiej też nie było różowo co Wisła odskoczyła to Górnik gonił. To nie było cały czas spokojne prowadzenie i kontrolowanie meczu, tylko normalna walka, no może nie na najwyższym poziomie, ale była. Jakby Wisła od początku prowadziła 4-5 bramkami, a Górnik dochodził max na 2-3 to można się zgodzić, że mecz spokojnie wygrany. Czemu Kubisztala nikt nie zmieniał? W drugiej połowie po prostu padł i nie miał już sił co było widać - w pewnym momencie (45 minuta chyba) na 4 akcje jeden karny a reszta strata po słabych rzutach i gole Wisły. Sędziowanie w miarę dobre poza tymi dwoma grubymi błędami - kara dla Rochy, powtórka pokazała, że na wyrost, ale trochę zrozumiała - atakował z tyłu i z punktu widzenia sędziów (ich miejsc na parkiecie i widoczności) mogło to wyglądać na faul na dwie minuty. Wiadomo, że z różnych ujęć kamer widać lepiej i rzeczywiście nie bardzo za co było tej kary dać. Tak jak obstawiałem szanse 60/40 dla Wisły i tak też było.
              • zielin Zgłoś komentarz
                Złoty, odstaw te czopki, nie służą Ci. Zapisy na wyjazd to zapisy na wyjazd, nie ma znaczenia czy własnym transportem czy autokarem bo tak naprawdę chodzi o ilość biletów! No
                uznaliście, że 20 wam starczy. Nie macie za grosz szacunku dla własnej drużyny tłumacząc się późną porą meczu.
                • endriu122 Zgłoś komentarz
                  Górnik nie miał żadnych argumentów aby przeciwstawić je Wiśle.Przegrał jak najbardziej zasłużenie.Przed Wisłą kolejny mecz z Kielcami i tu już tradycyjnie wytoczone zostały tematy
                  kibiców.Nudne jak flaki z olejem wojenki na słowa o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.Temat dyżurny nie zastąpiony zdecydowanie podnoszący morale co bardziej sfrustrowanych czopków.Całe zainteresowanie meczem odchodzi do lamusa,ważni są tylko ci z przed klawiatury,bo to są jedyni prawdziwi holsi.
                  • petra75 Zgłoś komentarz
                    Czytałem teraz parę artykułów z śląskich gazet Oni naprawdę mocno wierzyli, że pokonają Wisełkę :) W Zabrzu balon jest bardzo mocno napompowany Dlatego ta wygrana (zresztą planowa)
                    cieszy Nie wróżę im medalu w tym roku Jest to zespól grający bardzo chaotycznie i w dodatku bardzo słabo w obronie Chyba starzy zawodnicy myślą już tam powoli o emeryturze Teraz z innej beczki już się nie mogę doczekać niedzielnego meczu z lumpeksem Jestem bardzo ciekawy ich dopingu :) Podobno przyjadą tylko dorożką :) Wisełka rządziła i będzie rządzić zawsze w polskim handballu Pozdrawiam kibiców Wisełki
                    • Handball-for-all Zgłoś komentarz
                      "Takiej porażki kibicowskiej długo im się nie da zapomnieć. " Tylko po cholerę? Dla wątpliwej przyjemności dokopania? oj dzieci, dzieci. Dorośnijcie jednak.
                        Że niby jak? Na wyjazd zapisało się półtora Lanosa? [url]http://dagobah.net/flash/dontlaugh.swf[/url] Złoty dostał właśnie strzała po którym nie pozbiera się przez następne pół
                        roku
                        • Ahri Zgłoś komentarz
                          Mnie się mecz podobał i to pomimo tego, że, mówiąc kolokwialnie, żadna z drużyn nie wspięła się na szczyty swoich możliwości. Co można było powiedzieć o grze obu zespołów,
                          zostało już rzeczowo przez kilku użytkowników powiedziane więc ja od siebie dodam tylko tyle, że żałuję, że Wisła nie ma takiego środka rozegrania na jakie zasługują Zelenowić i Racotea, bo wyprowadzanie na czyste pozycje takich zawodników to dla rozgrywającego musi być sama przyjemność.
                          • mark36 Zgłoś komentarz
                            Z Kielc na wyjazd było chętnych osiem osób?,ja bym powiedział że i tak dużo przecież tam nie ma kibiców.Takiej porażki kibicowskiej długo im się nie da zapomnieć.