MŚ 2015: Wzmocnienie rywali Polaków - "Mimi" Kraus wraca do kadry Niemiec!

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Dagur Sigurdsson powołał dziewiętnastoosobowy skład na decydującą fazę przygotowań reprezentacji Niemiec do MŚ 2015. Do kadry powraca Michael Kraus!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Doświadczony rozgrywający i w przeszłości podstawowy zawodnik niemieckiej reprezentacji został pominięty przez Sigurdssona podczas wstępnej selekcji. "Mimi" co prawda znalazł się w gronie dwudziestu ośmiu zawodników, którzy zostali zgłoszeni do IHF-u i będą mogli zagrać na mistrzostwach w Katarze, ale Sigurdsson nie zabrał go na dwa sparingowe mecze z Islandią. Wówczas udział Krausa w MŚ wydawał się przekreślony.
Po powrocie z ojczyzny Sigurdsson powołał jednak nowy skład, który weźmie udział w ostatniej fazie przygotowań Niemców do mundialu oraz rozegra towarzyskie mecze z reprezentacją Czech.

W powołanej przez islandzkiego trenera kadrze nie ma zbyt dużych zmian. Oprócz Krausa do drużyny narodowej dołączyli rozgrywający Tim Kneule oraz obrotowy Hendrik Pekeler, którzy z powodów zdrowotnych nie mogli zagrać z Islandią. Poza składem znalazł się zaś 20-letni Simon Ernst z VfL Gummersbach.

Niemcy z Czechami zagrają 9 i 10 stycznia. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Stuttgarcie, drugi w hali SAP-Arena w Mannheim. Niemiecki zespół jest grupowym rywalem polskich szczypiornistów na MŚ 2015 w Katarze.

19-osobowa kadra reprezentacji Niemiec na MŚ 2015:

Bramkarze: Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Carsten Lichtlein (VfL Gummersbach), Andreas Wolff (HSG Wetzlar).

Rozgrywający: Fabian Böhm (HBW Balingen-Weilstetten), Paul Drux (Füchse Berlin), Stefan Kneer (Rhein-Neckar Löwen), Tim Kneule (Frisch Auf! Göppingen), Michael Kraus (Frisch Auf! Göppingen), Michael Müller (MT Melsungen), Jens Schöngarth (TuS N-Lübbecke), Martin Strobel (HBW Balingen-Weilstetten), Steffen Weinhold (THW Kiel)

Skrzydłowi: Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Patrick Groetzki (Rhein-Neckar Löwen), Matthias Musche (SC Magdeburg), Johannes Sellin (MT Melsungen).

Obrotowi: Patrick Wiencek (THW Kiel), Hendrik Pekeler (TBV Lemgo), Erik Schmidt (TSG Ludwigshafen-Friesenheim).

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×