Memoriał im. Henryka Kruglińskiego dla Zagłębia

Interferie Zagłębie Lubin wygrało XI Memoriał im. Henryka Kruglińskiego. Dla lubińskiej drużyny jest to już piąta z rzędu wygrana w memoriale. W finale podopieczne Bożeny Karkut pokonały Gorodniczankę Grodno. Trzecie miejsce zajął zespół Egle Sviesa Vilnus, który wygrał z Sośnicą Gliwice.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Semeniuk, natomiast najlepszą bramkarką Izabela Czarna. Najskuteczniejszą zawodniczą memoriału została Iryna Szarpanouskaya, która zdobyła łącznie 28 bramek.

Mecz o III miejsce

Sośnica Gliwice - Egle Sviesa Vilnus 22:26 (11:17)

Lider pierwszej ligi napsuł sporo krwi litewskiej drużynie. Do przerwy wydawało się, że spotkanie zakończy się pewnym zwycięstwem Egle. 7-bramkowa przewaga z pierwszej połowy szybko stopniała i już w 42. minucie było tylko 17:18. Sośnica długo "trzymała" wynik, jednak w końcówce gliwiczankom zabrakło skuteczności, co wykorzystały rywalki.

Sośnica: Wojnowska, Czubaszek, Kamińska - Hojnisz, Bassek 9, Sala, Tarka, Cebula 4, Furtok, Słomian 1, Michalska 3, Olek 1, Tarnowska, Ziółkowska 2, Antoń 2.

Egle: Urbonaviciute, Beinoryte - Jurgutyte, Aleksandraviciute 6, Vasiljeva, Gedroit M. 9, Gulbinskaite 1, Belekova 4, Makaraviciute 1, Galinaityte 3, Gaidyte 2, Lebelionyte, Gedroit V. 3.

Mecz o I miejsce

Interferie Zagłębie Lubin - Gorodnichanka Grodno 33:19 (17:9)

Spotkanie miało podobny przebieg do wczorajszego meczu obydwu drużyn. Już na początku lubinianki rozbiły rywalki i do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Po kwadransie gry było już 10:2, a momentami Zagłębie prowadziło nawet różnicą 15. bramek - Gra się zawsze tak, jak rywal pozwala i cieszę się, że kolejny raz wykorzystaliśmy słabości przeciwniczek, nie odpuszczając ani na chwilę, tak jak zdarzało się to w meczach ligowych. Takie turnieje są właśnie przetarciem przed spotkaniami o ligowe punkty. Cieszę, że udało nam się wygrać memoriał i tym samym uczcić pamięć wspaniałego działacza, jakim był Henryk Krugliński - powiedziała po meczu Bożena Karkut, trener lubińskiej drużyny.

Interferie: Maliczkiewicz, Demiańczuk, Czarna - Ziółkowska 2, Piekarz 7, Ciepłowska 8, Semeniuk 5, Olszewska 2, Kordić 4, Jochymek 3, Matejek 1, Pakosz, Popielarz 1.

Gorodnichanka: Korabava, Kumpel, Bondarenco - Yadchanka 2, Kalczanka 2, Maslov 2, Berenseva, Truskouskaya 2, Yarokhva, Szarpanouskaya 7, Makaroava 1, Vasileuskaya 2, Kotsina 1.