Rosjanki deklasują, Austria bez szans

Dwa lata temu na Mistrzostwach Europy w Szwecji w finale Rosjanki musiały uznać wyższość drużyny norweskiej. W tym roku zawodniczki Sbornej na pewno będą chciały poprawić ten wynik. W pierwszym meczu nie dały najmniejszych szans drużynie Austrii, wygrywając 31:22 (13:10).

Maciej Firlej

Początek spotkania należał do Rosjanek, które już w szóstej minucie, po bramce Alexandry Krannykh z prawego skrzydła, prowadziły 6:2. Austriaczki jednak nie poddawały się. Dwie bramki z rzędu zdobyła najskuteczniejsza w całym spotkaniu Katrin Engel i na tablicy świetlnej w hali w Ohrid było 6:4 dla Sbornej. Rosjanki od tego momentu przyśpieszyły ge, zagrały lepiej w obronie, a w bramce dobrze spisywała się Inna Suslina. Dzięki temu po kwadransie gry było już 10:5 dla podopiecznych Evgena Trefilov'a. Zawodniczki z Austrii do końca pierwszej połowy zmniejszyły stratę do trzech trafień i do przerwy zespoły schodziły przy stanie 13:10 dla Mistrzyń Świata.

W drugiej połowie Rosjanki nie zamierzały zwalniać tempa gry. W 40. minucie prowadziły już siedmioma trafieniami. Na kwadrans przed końcem spotkania Sborna za sprawą Ekatriny Davydenko podwyższyła prowadzenie do ośmiu bramek. Wtedy było już pewne, że to właśnie wicemistrzynie Europy ze Szwecji wyjdą zwycięsko z tej konfrontacji. Największą przewagę, dziesięciu bramek, zespół rosyjski osiągnął w 55. minucie. Z takim bilansem bramkowym mógł zakończyć spotkanie, lecz rzutu karnego już po końcowej syrenie nie wykorzystała Victoria Zhilinskayte.

Rosja - Austria 31:22 (13:10)