Puchar Niemiec: Wielki hit w ćwierćfinale, Polacy zagrają o Final Four

W sobotę rozlosowane zostały pary ćwierćfinału Pucharu Niemiec. O awans do turnieju Final Four w Hamburgu powalczą ekipy Polaków - Bartosza Jureckiego, Andrzeja Rojewskiego i Bartłomieja Jaszki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Ćwierćfinałowe pary tegorocznej edycji Pucharu Niemiec wyłonione zostały w przerwie sobotniego meczu 18. kolejki DKB Handball Bundesligi między SG Flensburgiem-Handewitt a THW Kiel.
W gronie ośmiu najlepszych ekip krajowego pucharu znalazło się siedmiu przedstawicieli DKB Handball Bundesligi oraz występujący w 2. Bundeslidze SC DHfK Leipzig. To właśnie ekipa z Lipska, której prezesem jest legendarny skrzydłowy Stefan Kretzschmar będzie rywalem drużyny Bartłomieja JaszkiFüchse Berlin.

O miejsce w finałowej czwórce powalczą również Bartosz Jurecki i Andrzej Rojewski, których SC Magdeburg podejmie Frisch Auf! Göppingen. Obie ekipy spisują się w tegorocznych rozgrywkach Bundesligi znakomicie i ich starcie powinno dostarczyć sporych emocji.

Bezsprzecznym hitem ćwierćfinału Pucharu Niemiec będzie jednak spotkanie Rhein-Neckar Löwen z THW Kiel. Lwy i Zebry toczą w tym sezonie wyrównany bój w rozgrywkach Bundesligi, po dziewiętnastu spotkaniach mając na koncie tyle samo punktów. Stawkę ćwierćfinałowych gier dopełni pojedynek VfL Gummersbach z SG Flensburgiem-Handewitt.

Mecze 1/4 finału Pucharu Niemiec rozegrane zostaną 4 marca 2015 roku. Turniej Final Four zaplanowany został na 9-10 maja i standardowo odbędzie się w hali O2 World w Hamburgu.