KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ZPRP i Miasto Kraków zawarły umowę ws. organizacji ME 2016

We wtorek 23 grudnia oficjalnie zawarta została umowa między Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a Miastem Kraków na organizację Mistrzostw Europy 2016.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Do spotkania przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Miasta Krakowa doszło w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W konferencji prasowej uczestniczyli prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i wiceprezes ZPRP Marcin Herra oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, zastępca prezydenta Magdalena Sroka oraz Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.
Konferencja związana była z oficjalnym zawarciem umowy o organizacji Men's EHF EURO 2016 w Krakowie. Stolica Małopolski będzie jednym z czterech ośrodków, które w styczniu 2016 roku będą areną czempionatu Starego Kontynentu. To właśnie w Krakowie swoje mecze rozgrywać będą polscy szczypiorniści, tutaj też odbędzie się łącznie dziewiętnaście spotkań. - Mistrzostwa rozgrywane będą w czterech miastach, ale tak naprawdę Kraków będzie tym miejscem, w którym wszystko będzie się koncentrowało. Tutaj będzie rozpoczęcie turnieju i jego zakończenie, tutaj będą też mecze półfinałowe i spotkanie finałowe. Czekają nas wielkie emocje, tym bardziej, że także w Krakowie swoje mecze rozgrywać będzie reprezentacja Polski - powiedział prezydent Majchrowski.
Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki zwracał z kolei uwagę na dobre relacje z przedstawicielami miasta, podkreślił też, że w styczniu 2016 roku Kraków zostanie stolicą piłki ręcznej na całym świecie. - To, że udało się nam znaleźć korzystne rozwiązania i to, że uda się nam dzisiaj podpisać umowę nie byłoby możliwe bez relacji, jakie istnieją między Związkiem a panem prezydentem. Decyzja o tym, że polska reprezentacja będzie występować wyłącznie w Krakowie podnosi rangę i prestiż tej imprezy i z pewnością zgromadzi komplet fanów.

- Poprzednie mistrzostwa Europy w Danii oglądało łącznie ponad 1,2 mld kibiców. To najwyższej rangi impreza w Europie. Jestem przekonany, że wielu sympatyków sportu z całego świata zjawi się w Krakowie. To znakomita forma promocji miasta, które w styczniu 2016 roku będzie stolicą piłki ręcznej nie tylko w Europie, ale i w całym świecie - stwierdził Prezes Kraśnicki.

Po oficjalnym podpisaniu umowy o organizacji Men's EHF EURO 2016 zaprezentowany został logotyp kompozytowy Miasta Krakowa i EHF EURO 2016. Mistrzostwa Europy 2016 odbędą się w dniach 15-31 stycznia.

Czy polscy szczypiorniści podczas ME 2016 powinni rozgrywać swoje mecze w Krakowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×