Ciobanu zatrzymała obrończynie tytułu (relacja)

Bardzo dobre widowisko zobaczyli kibice w hali Biljaninia Izvora. Zespół z Norwegii, broniący tytułu, wywalczonego dwa lata temu w Szwecji, zremisował z drużyna Hiszpanii 21:21 (7:9). Świetne spotkanie rozegrała bramkarka z Półwyspu Iberyjskiego, Micaela Ciobanu. Zawodniczka, występująca na co dzień w Cementos La Union, swoimi interwencjami dała bardzo cenny punkt.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz rozpoczął się dość zaskakująco bo po sześciu minutach gry było 3:0 dla Hiszpanek. Do protokołu wpisała się Marta Mangue oraz dwukrotnie Beatriz Fernandez. Mistrzynie Olimpijskie z Pekinu doprowadziły do remisu dopiero w 19. minucie. Bramkę na 6:6 rzuciła najskuteczniejsza tego dnia w zespole Skandynawek, Linn Riegelhuth. Chwilę później ta sama zawodniczka dała pierwsze prowadzenie dla swojego zespołu. Wydawało się, że na przerwę Hiszpanki zejdą z jednobramkową stratą, ale znowu swoje umiejętności, w ostatnich sekundach spotkania, pokazała skrzydłowa Larvika HK, Linn Riegelhuth i po 30 minutach było 7:9

Druga część spotkania przyniosła jeszcze więcej emocji niż pierwsza. Hiszpanki szybko bo już w 37. minucie po rzucie Noeli Onciny doprowadziły do wyrównania 10:10. Gra bramka za bramkę trwała do 55. minuty. Wtedy to Marit Frafjord wyprowadziła drużynę norweską na czterobramkowe prowadzenie 20:16. Jednak zawodniczki ze Skandynawii chyba za bardzo uwierzyły, że to spotkanie mogą wygrać. Wykorzystały to Hiszpanki i na minutę przed końcem spotkania zniwelowały przewagę do jednej bramki. Walczące ambitnie zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego poszły za ciosem. W ostatnich sekundach meczu piłkę przechwyciła Veronic Cuadrado i podała do Andrei Barno, która rzutem na pograniczu faulu ofensywnego doprowadziła do remisu i dała cenny punkt swojej drużynie. Szansę na wygranie meczu miał jeszcze zarówno jeden jak i drugi zespół. Jednak Norweżki popełniły błąd w ataku, a na dwie sekundy przed końcem meczu rzut wolny wykonywany przez Hiszpanki obroniła Katrine Haraldsen.

W meczu wyróżniła się hiszpańska bramkarka Micaela Ciobanu. Swoimi interwencjami wzbudzała aplauz na hali, a w najważniejszych momentach nie dała się pokonać norweskim zawodniczkom. W całym meczu zanotowała wysoką, bo 35 procentową, skuteczność obronionych rzutów

Norwegia - Hiszpania 21:21 (9:7)

Norwegia: Haraldsen - Aamodt 1, Loeke, Noestvold 4/4, Breivang, Lunde 3, Johansen 3, Frafjord 2, Larsen 3, Kristiansen, Reigelhuth 5, Blanco.

Kary: 10 min.

Hiszpania: Gonzalez, Ciobanu - Garmendia 5/3, Barno 1, Beatriz Fernandez, Cuadrado 1, Mangue 6/3, Aguilar 1, Alonso 1, Chavez, Pindeo, Begona Fernandez 3, Oncina 3, Koleva.

Kary: 8 min.

Widzów: ok. 1000

Tabela Mistrzostw Europy - Grupa B

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>