PP: Sensacja w Tarnowie - relacja z meczu SPR Tarnów - SPR Chrobry Głogów

Tarnowianie sensacyjnie pokonali Chrobrego Głogów i awansował do 1/4 finału Pucharu Polski. Wygrana z superligową drużyną i awans jest największym sukcesem SPR-u Tarnów

Łukasz Szostak
Dawid pokonał Goliata. Tak można określić starcie SPR Tarnów z Chrobrym Głogów. Gospodarze przyjechali osłabieni brakiem m.in. Jakuba Łucaka i Adama Babicza. Mimo to, drużyna grająca od lat w wyższej klasie rozgrywkowej powinna sobie poradzić z ekipą z zaplecza Superligi.
Pierwsza połowa toczona była w wolnym tempie. Obie drużyny popełniały mało błędów technicznych. Po obu stronach boiska szwankowała jednak skuteczność. Między słupkami bardzo dobrze spisywali się bramkarze, Grzegorz Barnaś i Michał Kapela. Dopiero w 6 minucie meczu obaj zawodnicy skapitulowali po raz pierwszy (1:1). Tarnowianie dobrze radzili sobie w obronie. Dzięki temu kilkukrotnie przechwycili piłkę. Jedną z kontr wykorzystał Paweł Sokół i po 10 minutach gospodarze prowadzili 4:2. Warto zaznaczyć, że głogowianie w ciągu kolejnych 10 minut nie wykorzystali trzech rzutów karnych. Z linii 7 metrów mylili się kolejno Rafał Biegaj, Tomasz Mochocki i Wiktor Kubała.

Mimo to Chrobry odrobił straty i w 15 minucie po bramce tego ostatniego padł remis (4:4). Trener gospodarzy, Marcin Bożek desygnował do gry drugiego bramkarza. Mariusz Nowak kapitalnie współpracował z obroną i przez ostatnie 10 minut pierwszej połowy jedynie dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Dzięki temu jego drużyna zbudowała niewielką przewagę i na przerwę schodziła z dwubramkową zaliczką 9:7.

Druga część meczu była znacznie ciekawsza. Oba zespoły przyspieszyły swoją grę. Nie wpłynęło to jednak na poprawę skuteczności. Głogowianie nie wykorzystali kolejnego rzutu karnego. Pierwsze 10 minut tarnowianie grali koncertowo w obronie. Dzięki temu zdobyli kilka bramek i w 40 minucie meczu wygrywali 14:9. Głogowianie zaczęli wykorzystywać Łukasza Kandorę, który wywalczył kilka rzutów karnych. W tym elemencie nie mylił się Hubert Kaczmarek i w 47 minucie przewaga tarnowian stopniała do dwóch bramek (16:14). Głogowianie zaliczyli jednak kolejny przestój. Wykorzystał to Łukasz Szatko, który trzy razy z rzędu pokonał Rafała Stacherę. Tarnowianie do końca utrzymali bezpieczną przewagę, dzięki czemu wygrali zasłużenie 24:20.

Tarnowski zespół osiągnął największy sukces od lat. Po pokonaniu Chrobrego Głogów, podopieczni Marcina Bożka awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski. Losowanie odbędzie się w dniu 05.02.2015 r. (czwartek) o godz. 12:00 w siedzibie ZPRP.

SPR Tarnów - Chrobry Głogów 24:20 (9:7)

SPR: Barnaś, Nowak M., Szostak - Dutka 4, Szatko 3, Karwowski 3, Wajda 3, Kowalik 3, Kubisztal 3, Niemiec 2, Grzesik 1, Nowak Ł. 1, Sokół 1, Jewuła, Waligóra, Gabiga

Chrobry: Stachera, Kapela - Kaczmarek 6, Płócienniczak 4, Kubała 4, Mochocki 3, Tylutki 1, Biegaj 1, Bednarek 1, Witkowski, Gujski, Kandora, Bąk

Sędziowali: Podsiadło, Świostek (Radom)