Wciąż te same grzechy - relacja z meczu Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Ruch Chorzów

Sądeczanki po raz enty w tym sezonie miały sporą szansę na zwycięstwo i ponownie jej nie wykorzystały. Ślązaczki pokonały zdziesiątkowane rywalki 30:27.

Krzysztof Niedzielan

Olimpia-Beskid grała między innymi bez kontuzjowanych Kamili Szczeciny i Anny Kalicieckiej, a Małgorzata Rączka wystąpiła z nie do końca sprawną ręką (pęknięcie kości). Podopieczne Dusana Danisa fatalnie rozpoczęły spotkanie i w 9. minucie przegrywały już 1:5 po trafieniu Joanny Rodak. Pierwszą bramkę sądeczanki rzuciły 60 sekund wcześniej, gdy karny pewnie wykorzystała Katarina Dubajova.

Potem rozpoczęła się pogoń Olimpii-Beskidu zakończona niepełnym powodzeniem. W dużej mierze dzięki 5 następnym bramkom doświadczonej Słowaczki udało się zbliżyć na dwa gole na koniec 30. minuty. Chorzowianki utrzymały przewagę między innymi dlatego, że bardzo skuteczna była w pierwszej odsłonie Joanna Rodak, autorka 5 trafień.
Druga połowa miała jeszcze bardziej zacięty przebieg. Dopiero w 41. minucie rzut karny Marleny Lesik pozwolił powiększyć przewagę do trzech bramek (20:17). Gospodynie miały jeszcze dużo czasu i sposobności, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ponownie jednak miały spore przestoje w grze, łatwo traciły piłki w ataku i marnowały wiele strzeleckich okazji. Choćby w samej końcówce Joanna Gadzina nie wykorzystała dwóch świetnych sytuacji.

Ruch miał więcej argumentów i nie pozwolił Olimpii nawet wyrównać, choć było blisko. W 56. minucie bramka Małgorzaty Rączki dała wynik 27:28. Potem jednak Zuzanna Ważna i Marlena Lesik trafiły do siatki ustalając końcowy rezultat.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Ruch Chorzów 27:30 (12:14)

Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Dubajova 12 (6/6), Gadzina 5, Masna 4, Rączka 3, Basta 2, Figiel 1, Motak, Stokłosa.
Kary: 6 min.
Karne: 6/6.

Ruch: Montowska, Ciesiółka - Ważna 7, Lesik 6 (4/4), Rodak 5, Jasinowska 3, Piotrkowska 3, Migała, Belmas 2, Pieniowska 1, Sucheta.
Kary: 8 min.
Karne: (4/4).

Kary: Olimpia-Beskid (Olga Figiel - 4 min., Dorota Basta - 2 min); KPR Ruch (Zuzanna Ważna, Viktoria Belmas, Joanna Rodak, Piotrkowska - po 2 min.).

Sędziowie: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (Radom)