Polacy w Europie: 2 bramki Michała Szyby w lidze słoweńskiej

Michał Szyba zdobył 2 bramki, a RK Gorenje Velenje odniosło siedemnaste zwycięstwo w rozgrywkach słoweńskiej NLB Leasing Prva Ligi. Osy są wiceliderem zmagań.

W tym artykule dowiesz się o:

Szyba od czasu powrotu z mistrzostw świata w Katarze był wybijającym się graczem w kadrze ekipy z Velenje. 26-latek przed tygodniem został bohaterem Os zdobywając bramkę na wagę ligowego zwycięstwa (w całym meczu zapisał 7 trafień), a w minioną sobotę w wygranym spotkaniu Pucharu EHF z Haslum HK zdobył 6 goli. [ad=rectangle] We wtorkowy wieczór prawy rozgrywający polskiej kadry dostał nieco odpoczynku od trenera Gorenje Ivana Vajdla. Szyba w trakcie swojego występu zdobył 2 bramki, a Osy do wygranej nad RD Istrabenz plini Izola poprowadzili Mario Sostarić (8 bramek) i bramkarz Klemen Ferlin (11 interwencji).

Gorenje losy meczu rozstrzygnęło jeszcze przed przerwą, kiedy to wypracowało się ośmiobramową przewagę (16:8). Po zmianie stron prowadzenie Os wzrosło nawet i do trzynastu trafień (30:17), by w ostatnich minutach stopnieć ponownie do ośmiu goli (32:24). Dzięki wygranej ekipa Szyby zrównała się liczbą punktów z liderem rozgrywek, Celje Pivovarną Lasko. Kozły mają jednak rozegrany jeden mecz mniej.

Kolejny występ Gorenje zaplanowany ma już na nadchodzący weekend, kiedy w 3. kolejce fazy grupowej Pucharu EHF zagra na wyjeździe z Pfadi Winterthur.

18. kolejka NLB Leasing Prva Ligi (Słowenia):  RK Gorenje Velenje - RD Istrabenz plini Izola 32:24 (16:8) Najwięcej bramek dla Gorenje: Mario Sostarić 8, Nejc Cehte, Rok Golcar, Stas Skube - po 3, Michał Szyba 2.