Beniaminek znów zaskoczył - relacja z meczu Warszawianka Warszawa - Kar-Do Spójnia Gdynia

Warszawianka Warszawa po wyrównanym i pełnym zaskakujących zwrotów akcji meczu pokonała na własnym parkiecie Kar-Do Spójnię Gdynia.

Kamil Kołsut
Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Na parkiecie nie brakowało ostrej gry, a obie ekipy miały spore problemy z konstruowaniem skutecznych natarć pozycyjnych. Goli przy Piaseczyńskiej było jak na lekarstwo. W ciągu premierowego kwadransa piłka do siatki w sumie wpadła tylko jedenaście razy.
Podopieczni Tomasza Porzezińskiego w pewnym momencie podkręcili tempo. Dwie dobre indywidualne akcje przeprowadził Kamil Kieloch, a swoje do dorobku zespołu dołożył Łukasz Kolczyński. Ich trafienia w połączeniu z kilkoma dobrymi akcjami defensywnymi sprawiły, że przewaga Warszawianki sięgnęła nawet trzech goli.

Gdynianie w pościg za rywalami ruszyli po przerwie. Kilkoma świetnymi interwencjami między słupkami popisał się Łukasz Skowron, a skutecznością wreszcie błysnęli jego koledzy w ataku, dzięki czemu przyjezdni w ciągu kilku minut objęli w stolicy prowadzenie.

Zawodnicy z Pomorza korzystnym wynikiem nie cieszyli się zbyt długo. Seria prostych błędów sprawiła, że gospodarze od stanu 19:19 w ciągu kilku minut doprowadzili do wyniku 23:19. Nadzieje Kar-Do Spójni odżyły za sprawą Mateusza Zimakowskiego. Doświadczony golkiper zamurował gdyńską bramkę, a jego koledzy zaliczyli cztery trafienia z rzędu.

Fatalną passę Warszawianki przerwał dopiero Paweł Przykuta, doprowadzając do wyniku 24:23. Gdynianie po chwili pomylili się w ataku, a prawoskrzydłowy Warszawianki ponownie umieścił piłkę w siatce. Rywale zdołali jeszcze odpowiedzieć, wynik spotkania skutecznym rzutem z siódmego metra ustalił jednak Paweł Kwiatkowski.

Warszawianka Warszawa - Kar-Do Spójnia Gdynia 26:24 (12:10)

Warszawianka: Stolarski, Szałkucki - Skorek 1, Płodowski, Olęcki 2, Przykuta 5, Sadowski 2, Łagowski, Flisiak 2, Kieloch 2, Kolczyński 7, Jankowski 1, Kwiatkowski 4.