Zwycięstwo Kipera w Legnicy (relacja)

Miedź Legnica na własnym parkiecie przegrała 27:29 z drużyną Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski. Gospodarzom brakowało konsekwencji i skuteczności, a w ekipie gości bardzo dobrze spisywali się bramkarze. Zawodnicy z Legnicy nie radzili sobie grając w przewadze, ekipa przyjezdna spędziła na ławce kar 14 minut, legniczanie natomiast nie powędrowali na ławkę kar w ogóle!

Piotr Prudzienica

Obydwie drużyny rozpoczęły mecz mocno skoncentrowane. Pierwszy rzut legniczan obronił T.Matulski, a bramkę z prawego skrzydła zdobył A.Miszka. W pierwszych minutach legniczanie nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza gości. Jedynie M.Ścigaj skutecznie wykańczał akcje swojego zespołu, dzięki czemu jeszcze w 17 min goście prowadzili 9:8. Duży problem sprawiała Miedzi gra w przewadze po wykluczeniu zawodnika Kipera. Skutecznie wykorzystali to zawodnicy gości, którzy dzięki skutecznym rzutom D.Zinczuka na przerwę schodzili prowadząc 11:14.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy. Dzięki dobrej grze R.Fabiszewskiego udało doprowadzić się do remisu 18:18 w 40 min. Zawodnicy gości nie pozwolili jednak na więcej w tym spotkaniu. W 44 min było jeszcze 22:20 dla Focus Parku, ale ostatni kwadrans należał zdecydowanie do zawodników przyjezdnych. Miedź popełniała proste błędy w ataku, a w bramce świetnie spisywał się Sz.Ligarzewski, w skutek czego szybkie kontry kończyły się skutecznie w siatce gospodarzy. W 55 min było 27:24 i chociaż Miedź walczyła jeszcze, udało jej się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kipera 29:27. Miedź mogła zdobyć niezwykle ważne punkty, jeśli zawodnicy byliby trochę skuteczniejsi. W końcowym rozrachunku może tych punktów ostatecznie zabraknąć.

KPR Miedź Legnica - Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski 27:29

Miedź: Kiepulski, Kryński – Ścigaj 8, R. Fabiszewski 4, Petela 3, T. Fabiszewski 3, Szabat 3, Skrabania 2, Brygier 2, Grębosz 1, Góreczny 1.

Focus Park Kiper: Matulski, Ligarzewski - Zinczuk 8, Miszka 7, D. Płócienniczak 6, Kenpys 3, Jankowski 2, Matyjasik 1, Bodasiński 1.