Gwardia zdobyła Jaskółkę - relacja z meczu SPR Tarnów - PE Gwardia Opole

W sezonie 2014/2015 PE Gwardia Opole nie ma sobie równych. Tym razem łatwo pokonała SPR Tarnów i zrobiła kolejny krok w kierunku powrotu do elity.

Łukasz Szostak
Meczem z PE Gwardią Opole, SPR Tarnów zakończył maraton złożony ze spotkań pucharowych i ligowych. Ostatnia batalia z pretendentem do awansu nie przyniosła sensacji. Drużyna Rafała Kuptela łatwo wypracowała przewagę już początkowych minutach meczu.
Opolanie postawili twarde warunki. Po 10 minutach spotkania, zawodnicy Marcina Bożka przegrywali 1:9. Tarnowianie nie mogli sobie poradzić z dobrze dysponowanym Adamem Malcherem, który znakomicie współpracował z obroną.  W ataku doskonale współpracowali Remigiusz Lasoń, Mateusz Jankowski i Nenad Zeljić. Drugie trafienie, SPR zaliczył dopiero w 12. minucie z rzutu karnego, którego wykorzystał Sławomir Karwowski. Bramka ta przełamała kryzys z początku spotkania, jednak gwardziści nie pozwolili zmniejszyć swojej przewagi. Pod koniec pierwszej połowy, goście wyprowadzili dwa kontrataki, które przypieczętowały dominację faworyta.
Adam Malcher Adam Malcher "zamurował" bramkę w pierwszym kwadransie meczu
W drugiej połowie, lepiej funkcjonowała gra rozgrywających SPR Tarnów. Jednak pojedyncze zrywy Łukasza Szatko i Łukasza Nowaka nie redukowały przewagi gości. Gospodarze mieli również spory problem z wykorzystaniem rzutów karnych. Po jednym z nich, czerwoną kartką został ukarany Mikołaj Grzesik, który trafił Malchera w głowę. Na 10 minut przed końcem, po bramce Łukasza Całujka, goście wygrywali już różnicą 13 bramek (16:29). Mając bezpieczną przewagę, Rafał Kuptel skorzystał ze swoich rezerwowych zawodników. Do końca meczu oba zespoły grały bramka za bramkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 21:34.

PE Gwardia Opole pewnie zmierza do Superligi. Po 20. kolejkach opolanie mają 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli KSSPR Końskie. W grupie zespołów walczących o ligowy byt zapanował ścisk. SPR Tarnów ma na swojej drodze jeszcze trudne wyjazdy do Grodkowa, Ostrowa Wlkp i Ostrowca Świętokrzyskiego. Na własnym parkiecie gościć będzie natomiast Czuwaj Przemyśl, AZS UZ Zielona Góra i ŚKPR Świdnica. Utrzymanie się w lidze jest w zasięgu zespołu z Tarnowa.

SPR Tarnów - PE Gwardia Opole 21:34 (9:19)

SPR: Barnaś, Nowak M., Ciochoń - Szatko 5, Nowak Ł. 5, Jewuła 2, Grzesik 2, Karwowski 2, Kowalik 2, Gabiga 1, Kubisztal 1, Dutka 1, Waligóra, Niemiec, Wajda, Sokół

Gwardia: Malcher, Buchcic - Jankowski 7, Zeljic 6, Rumniak 5,  Lasoń 4, Prokop 3, Swat 3, Knop 2, Całujek 1, Baran 1, Mokrzki 1, Scepanovic 1

Sędziowali: Czochra, Szpinda