Rehabilitacja gospodarzy - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS AWF Biała Podlaska

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii Malbork zrewanżowali się za ostatnie mecze. Pokonali ekipę AZS-u AWF Biła Podlaska 34:27, budując swoją przewagę szczególnie w II połowie.

W ostatnim czasie Polski Cukier Pomezania Malbork przegrała z Warszawianką Warszawa oraz zremisowała w Gdańsku z SMS-em ZPRP. AZS AWF Biała Podlaska przed tygodniem nieoczekiwanie zremisował natomiast z Meblami Wójcik Elbląg. Faworytami byli jednak niezmiennie podopieczni Igora Stankiewicza, mający zdecydowanie inne cele na ten sezon. [ad=rectangle] Od początku mecz był jednak bardzo wyrównany. Goście dobrze grali w obronie i gdy w 11 minucie bramkę rzucił Piotr Pezda, to Akademicy z Białej Podlaskiej prowadzili 4:3! mecz był wyrównany do 25 minuty. Pod koniec pierwszej połowy, gospodarze wreszcie zaczęli budować przewagę. Po tym, jak bramkę z gry rzucił Tomasz Maluchnik, a dwukrotnie karne wykorzystał Kamil Dukszto, było już 14:10. I połowa zakończyła się wynikiem 15:11.

Po zmianie stron, podopieczni Sławomira Bodasińskiego bardzo szybko ruszyli do ataków. W efekcie po bramce Rafała Jaszczuka, w 34 minucie było już 15:14. Pięć kolejnych trafień zanotowali jednak gospodarze. Do końca spotkania Polski Cukier Pomezania systematycznie budowała swoją przewagę.

Na minutę przed końcem było już 34:25 dla gospodarzy. Dwie ostatnie bramki rzucili graczej z Białej Podlaskiej i mecz zakończył się wynikiem 34:27. Dwa punkty zdobyte z AZS-em AWF były bardzo ważne dla graczy z Malborka szczególnie, że ich najwięksi rywale do zajęcia drugiego miejsca - Piotrkowianin oraz Warmia Traveland przegrali swoje mecze.

Polski Cukier Pomezania Malbork - AZS AWF Biała Podlaska 34:27 (15:11) Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela - Boneczko 7, Dukszto 6, Cielątkowski 5, Maluchnik 4, Wiak 4, Dawidowski 3, Perwenis 3, Miedziński 1, Cieślak 1 oraz Dobosz. Kary: 8 min. Karne: 2/5. AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Mentel - Pezda 6, Kula 5, Helman 5, Stefaniec 3, Krawczyk 2, Jaszczuk 2, Rusin 2, Chodur 1, Zielonko 1 oraz Nowicki. Kary: 10 min. Karne: 2/4.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 8 min. (Wiak 4 min., Dukszto 2 min., Perwenis 2 min.), AZS AWF - 10 min. (Pezda 4 min., Rusin 4 min., Nowicki 2 min.). Sędziowie: Kowalewski, Kuliński. Widzów: 200.