Rehabilitacja Akademiczek - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - Dwójka Profil Nowy Sącz

W niezwykle ważnym spotkaniu, AZS AWF Warszawa pokonał Dwójkę Profil Nowy Sącz 27:22. Najwięcej, bo siedem bramek dla ekipy ze stolicy rzuciła Karolina Bryl.

Po bolesnej porażce ze Spartą Oborniki, która była czwartą przegraną z rzędu, zawodniczki AZS-u AWF Warszawa musiały pokonać Dwójkę Profil Nowy Sącz, by odrobinę odetchnąć w walce o ligowy byt. Ekipa prowadzona przez Włodzimierza Strzelca w tym roku może być w zupełnie innych nastrojach, gdyż wygrała cztery na pięć spotkań i ma dość bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. [ad=rectangle] W pierwszym meczu obu zespołów, w Nowym Sączu Dwójka Profil przegrała 23:25. Zawodniczki z południa Polski dobrze rozpoczęły to spotkanie. W dziewiątej minucie po bramce Natalii Bodziony, prowadziły 4:5. Kolejne sześć bramek z rzędu zdobyły jednak warszawianki i po tym, jak na listę strzelców wpisała się Karolina Bryl, prowadziły one już 10:5.

Podopieczne Daniela Lewandowskiego i Pawła  Kapuścińskiego do przerwy kontrolowały sytuację. Cały czas prowadziły różnicą 5-6 bramek, a skuteczna była Katarzyna Pożoga. Wynik pierwszej połowy, rzutem tuż przed końcem spotkania ustaliła Karolina Waligóra.

W drugiej połowie Akademiczki z Warszawy kontrolowały sytuację na boisku. Były na tyle skupione, że nie pozwoliły rywalkom na odrobienie strat. Po bramce Pauliny Pawłowskiej, na sześć minut przed końcem prowadziły 25:18. Co prawda Dwójka Profil zdołała rzucić trzy bramki z rzędu, ale na myślenie o odrobieniu strat było już za późno i mecz zakończył się rezultatem 27:22.

AZS AWF Warszawa - Dwójka Profil Nowy Sącz 27:22 (16:11)

AZS AWF: Backiel, Michalska, Zamęcka - Bryl 7, Joszczuk 5 (2/2), Olejnik 4, Pożoga 4, Lewandowska 2, Mazurek 2, Pawłowska 2, Gutowska 1, Kajtek, Nieścioruk, Wrzesińska. Kary: 8 min. Karne: 2/2.

Dwójka Profil: Błaszczyk, Kamieniarz - Cempa 6, Sroka 4, Bodziony 3, Waligóra 3, Kulig 2, Olejarczyk 2, Sołodownyk 1, Kawa 1 oraz Prechitko, Fecko, Kamińska, Czop. Kary: 10 min. Karne: 4/5.

Kary: AZS AWF - 8 min. (Pożoga 4 min., Lewandowska 2 min., Pawłowska 2 min.), Dwójka Profil - 10 min. (Kamińska 6 min. - cz.k., Sroka 2 min., Sołodownyk 2 min., Olejarczyk 2 min.). Sędziowie: Bryła, Kołodziej (Kielce). Widzów: 80.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty