Patryk Plaszczak: Ten mecz nam trochę uciekał

Wybrzeże Gdańsk wygrało w niedzielę niezwykle ważny mecz ze Śląskiem Wrocław. Patryk Plaszczak przekonuje, że w starciu z Vive Tauronem Kielce, jego zespół zostawi serce na boisku.

Michał Gałęzewski
Przed niedzielnym spotkaniem, Śląsk Wrocław i Wybrzeże Gdańsk miały po dziesięć punktów. Tylko zwycięstwo mogło przedłużyć szanse któregoś z beniaminków na awans do play-off. - W tym sezonie na wyjazdach rzadko zdobywaliśmy punkty. To był mecz na wagę czterech punktów. Udało się, zdobyliśmy je i na pewno nam dużo pomogą w utrzymaniu w PGNiG Superlidze. Oby tak dalej, a na pewno zostaniemy w elicie - powiedział Patryk Plaszczak.
Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie gra w tym sezonie zbyt wiele. Tym razem dał w drugiej połowie bardzo dobrą zmianę. - Udało mi się wejść na boisko. Zmieniłem Sebastiana Sokołowskiego i myślę, że dałem bardzo dobrą zmianę. Odbiłem kilka piłek. Czy te interwencje były ważne, czy mniej pokazuje wynik - zauważył bramkarz czerwono-biało-niebieskich.

Wybrzeże przez większość meczu prowadziło. Na początku drugiej połowy Śląsk zdołał wyrównać do stanu 17:17. Końcówka zdecydowanie należała do gdańszczan. - Ten mecz nam trochę uciekał.  W ataku mieliśmy lekki przestój. Przez 12 minut drugiej połowy rzuciliśmy dwie bramki, a to jest przepaść. Wojskowi nam dorzucali, ale później się przebudziliśmy. Zaczęliśmy grać w ataku, Śląsk złapał trochę kar i wygraliśmy - zrelacjonował bramkarz, którego drużynę wspierała we Wrocławiu grupa kibiców. - Fajnie, że kibice za nami jeżdżą, są z nami i nam pomagają. Dużo nam daje, że ktoś z Gdańska jest na wyjeździe w hali i wierzy w nas, że zdobędziemy punkty - dodał.

W środę gdańszczan czeka szalenie trudne wyzwanie. W Ergo Arenie zagrają z Vive Tauronem Kielce, który w tym sezonie nie przegrał ani razu. - Fakt, czeka nas trochę ciężkie spotkanie (śmiech). Nie ukrywajmy - nie jesteśmy faworytami, ale zostawimy serce na boisku. Będziemy walczyć do upadłego, by wynik był dla nas jak najlepszy - zapowiedział Plaszczak.
Patryk Plaszczak w starciu z kielczanami zapowiada walkę do upadłego Patryk Plaszczak w starciu z kielczanami zapowiada walkę do upadłego
Na mecz z kielczanami sprzedano już niemal 4 tysiące wejściówek. Kibice, którzy chcieliby uniknąć kolejek pod kasami w dniu meczu, mogą nabywać bilety w różny sposób.

Kasa nr 1 godz. 15:30 - 18:00

Wymiana karnetów w kasie nr 1. Wymiana karnetów VIP oraz zaproszeń w recepcji przy wejściu C3.

Bilety w cenie:

20 i 15 zł - bilet normalny
15 i 10 zł - bilet ulgowy (bilet ulgowy przysługuje młodzieży szkolnej oraz studentom za okazaniem legitymacji)
5 zł - dla grup zorganizowanych (grupy młodzieży szkolnej oraz studenci AWFiS za okazaniem legitymacji pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze Klubu (uwaga: ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).
Dzieci do 5 roku życia – wejście darmowe.