Kielczanki pną się w górę - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - Korona Handball Kielce

W meczu sąsiadów z tabeli, Dwójka Profil Nowy Sącz przegrała z Koroną Handball Kielce 21:23. Po raz kolejny najwięcej bramek dla ekipy z województwa świętokrzyskiego rzuciła Marta Rosińska.

Michał Gałęzewski
Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli była Dwójka Profil Nowy Sącz, jednak to kielczanki w ostatnim czasie prezentowały się lepiej. W ciągu ostatnich siedmiu kolejek wygrały sześć razy i zaczęły gonić czołówkę. Dwójka Profil wygrała jednak trzy z czterech spotkań i również jej sytuacja w tabeli jest bezpieczna.
Od początku spotkanie było bardzo wyrównane i żaden z zespołów nie potrafił zdominować rywala. Po dziewięciu minutach, gdy bramkę dla Korony Handball rzuciła Magdalena Skowrońska, to kielczanki prowadziły 4:3. Później jednak lepiej spisywały się szczypiornistki z województwa małopolskiego i gdy bramkę rzuciła Izabela Kulig, prowadziły już 9:7. Do końca pierwszej połowy utrzymywało się minimalne prowadzenie Dwójki Profil i ostatecznie podopieczne Włodzimierza Strzelca do przerwy prowadziły 11:10.

W drugiej połowie obie ekipy toczyły bój bramka za bramkę. Kielczanki dwukrotnie nie wykorzystały karnych. W końcu jednak zespół Tomasza Popowicza zaczął budować swoją przewagę. Na pierwsze prowadzenie od dziewiątej minuty, Korona Handball wyszła w 41 minucie po rzucie Marty Rosińskiej. Kluczowy dla wyniku spotkania był okres od 52 do 57 minuty.

Wówczas kielczanki rzuciły cztery bramki z rzędu i wyszły na prowadzenie 22:18. W ostatniej minucie co prawda dwie bramki rzuciła Aleksandra Olejarczyk, ale było już za późno na odrobienie strat. - Po bardzo wyrównanym meczu udało nam się zrealizować cele i wygrać różnicą dwóch bramek, co pozwoliło nam na wyprzedzenie rywala w tabeli. Gratulacje dla moich zawodniczek za to, że wygrały i pokonały presję, jaka była w tym ważnym dla nas meczu - powiedział Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Korona Handball Kielce 21:23 (11:10)

Dwójka Profil: Kamieniarz - Cempa 6, Olejarczyk 5, Kulig 5, Kawa 1, Bodziony 1, Sroka 1, Kamińska 1, Sołodownyk 1 oraz Czop, Waligóra.
Kary: 8 min.
Karne: 1/2.

Korona Handball: Januchta, Hibner - Rosińska 7, Pinda 5, Skowrońska 4, Kędzior 3, Hynek 2, Młynarska 1, Woźniak 1 oraz Kaźmiruk, Bortnowska.
Kary: 10 min.
Karne: 3/5.

Kary: Dwójka Profil - 8 min. (Kawa 4 min., Cempa 2 min., Sołodownyk 2 min.), Korona Handball - 10 min. (Skowrońska 4 min., Bortnowska 4 min., Kaźmiruk 2 min.).
Sędziowie: Poloczek, Solecki.