Udany rewanż Góralek - relacja z meczu SPR Olkusz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Udanie fazę play-out rozpoczęły szczypiornistki Olimpii-Beskid Nowy Sącz. Podopieczne Janusza Szymczyka zrewanżowały się SPR-owi Olkusz pokonując go 30:22.

Marcin Rogowski

Podobnie jak dwa tygodnie temu, tak i tym razem pierwsze 20 minut spotkania to gra bramka za bramkę. Dopiero po tym czasie podopieczne Janusza Szymczyka włączyły wyższy bieg i dzięki trafieniom Joanny Gadziny wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Podrażnione takim obrotem spraw olkuszanki ruszyły do odrabiania strat, ale zamiast strzelać gole traciły je, przez co na przerwę schodziły przegrywając 11:16.

Kibice zebrani w Hali MOSiR-u w Olkuszu  liczyli, że w drugiej połowie ich ulubienice zagrają tak, jak w poprzednim meczu, dzięki czemu z nawiązką odrobią stratę. Kiedy w 36. minucie po rzucie Agaty Wcześniak przewaga sądeczanek zmalała do dwóch bramek, wydawało się, że tak będzie. Jednak zawodniczki z Nowego Sącza nie popełniły starych grzechów i szybko odskoczyły rywalkom. Podłamane takim obrotem spraw podopieczne Anny Niewiadomskiej raz za razem popełniały proste błędy. Skrzętnie korzystały z tego Góralki, konsekwentnie budując swoją przewagę, która na koniec spotkania wyniosła osiem bramek.

Najlepszą zawodniczką meczu została, zdobywczyni ośmiu goli dla Olimpii-Beskid, Joanna Gadzina. Dzielnie wspierały ją Katarina Dubajova, Małgorzata Rączka oraz Kamila Szczecina, które na swoim koncie zanotowały pięć trafień. Po stronie gospodyń na wyróżnienie zasłużyły Agata Wcześniak i Paula Przytuła, jednak same nie dały rady przeciwstawić się rywalkom.

SPR Olkusz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 22:30 (11:16)

SPR Olkusz: Wąż, Hoffman, Knapik – Nowak 1, Sadowska 4 (1/1), Przytuła 5, Wicik 1, Marszałek 1, Fierka, Wcześniak 6, Basiak 4, Leńczuk, Postołek, Latała.