Będą transfery na linii KPR Jelenia Góra-Zagłębie? "Jesteśmy ciągle w kontakcie"

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Choć sezon się jeszcze nie skończył, wiele klubów już zaczyna się rozglądać po rynku transferowym. Czy sąsiedzkie KPR Jelenia Góra i KGHM Metraco Zagłębie Lubin skorzystają ze swoich usług?

Każdy, kto interesuje się żeńską piłką ręczną wie, że KPR Jelenią Górę reprezentują w większości młode i zdolne zawodniczki. W przeszłości sporo szczypiornistek w tym miejscu się wybiło i odeszło do mocniejszych drużyn. [ad=rectangle]

Średnia wieku w klubie ze stolicy Karkonoszy nie przekracza dwudziestu dwóch lat. Z racji, że drugi dolnośląski zespół - KGHM Metraco Zagłębie Lubin, planuje stopniowo odmładzać skład, zapytaliśmy czy zwrócił się z tym do swojego sąsiada z województwa.

Jak się okazało, obie drużyny wzajemnie się obserwują. - Wiem, że nasz prezes od spraw sportowych cały czas jest w kontakcie z prezesem MKS Zagłębia Lubin. Kluby są ze sobą bardzo blisko i rozmawiamy na bardzo dobrych, przyjacielskich stosunkach - skomentował tajemniczo wiceprezes jeleniogórskiego zespołu, Jan Biłyk.

Włodarze obu klubów mają szansę przyjrzeć się ponownie zawodniczkom już niebawem. KPR i ekipa Miedziowych zawalczą między sobą o piąte miejsce na koniec sezonu 2014/2015. Pierwszy, derbowy pojedynek zaplanowano na najbliższy czwartek.

Źródło artykułu: