Młodość górą - relacja z meczu SMS ZPRP Płock - KPR Kobierzyce

Szczypiornistki płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokonały we własnej hali wyżej notowany KPR Kobierzyce 24:21. Aż dziewięć bramek dla zwyciężczyń zdobyła Aleksandra Rosiak.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Płock w tym sezonie jest bardzo nieobliczalny. Podopieczne Andrzeja Marszałka jako jedyne potrafiły pokonać UKS PCM Kościerzynę, a w tym samym czasie przegrały dziesięć spotkań. KPR Kobierzyce przed sobotnim spotkaniem zajmował natomiast piąte miejsce w tabeli.
Od początku spotkania płockie licealistki grały dobrze w obronie. W końcu przyszedł za tym rezultat w ofensywie. Jeszcze w 12. minucie, gdy bramkę dla ekipy z Dolnego Śląska rzuciła Monika Kaźmierska, na tablicy wyników widniał rezultat 6:5. Kolejnych pięć bramek rzuciły szczypiornistki SMS-u ZPRP Płock i wyszły na prowadzenie 11:5.

Co ciekawe, kolejnych pięć bramek z rzędu zdobyły kobierzyczanki. Gospodynie potrafiły jednak odwrócić kartę i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 14:11. Po zmianie stron, gdy na listę strzelców wpisała się Aleksandra Rosiak, SMS ZPRP prowadził już 17:12. Kobierzyczanki się jednak nie poddawały.

Dzięki ambicji, po rzucie Beaty Skalskiej podopieczne Tomasza Folgi na szesnaście minut przed końcem przegrywały już tylko różnicą dwóch trafień. Do końca pokonały płocką bramkarkę już tylko trzykrotnie. W szeregach SMS-u ZPRP ponownie w ofensywie uaktywniła się Rosiak i mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 24:21.

SMS ZPRP Płock - KPR Kobierzyce 24:21 (14:11)

SMS ZPRP: Sarnecka, Seweryn - Rosiak 9, Świerżewska 5, Urbaniak 5, Kwiecińska 2, Senderkiewicz 1, Szczechowicz 1, Urbańska 1 oraz Piwowarczyk, Nosek, Trzaska, Suchy.
Kary: 14 min.
Karne: 1/1.

KPR: Olejnik - Kaźmierska 6, Linkowska 4, Skalska 3, Tórz 2, Szumna 2, Barczak 1, Wojda 1, Szymańska 1, Kuchczyńska 1 oraz Pękalska, Przydacz, Wójt.
Kary: 12 min.
Karne: 1/4.

Kary: SMS ZPRP - 14 min. (Piwowarczyk 4 min., Świerżewska 4 min., Kwiecińska 2 min., Senderkiewicz 2 min., Szczechowicz 2 min.), KPR - 12 min. (Linkowska 4 min., Kuchczyńska 2 min., Kaźmierska 2 min., Szumna 2 min., Tórz 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica).