Licealiści zachowali zimną krew - relacja z meczu MKS Henri Lloyd Brodnica - SMS ZPRP Gdańsk

MKS Henri Lloyd Brodnica przegrał we własnej hali z SMS-em ZPRP Gdańsk 30:31. Gospodarze na dziewięć minut przed końcem prowadzili 29:26, ale w końcówce lepiej spisali się licealiści.

Michał Gałęzewski
MKS Henri Lloyd Brodnica i SMS ZPRP Gdańsk, to sąsiedzi w ligowej tabeli. Licealiści znad morza nie muszą się jednak obawiać o to, czy utrzymają się w lidze. Brodniczanie natomiast już kilka tygodni temu spadli do II ligi.
Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla SMS-u ZPRP. Po tym, jak na listę strzelców po raz drugi w krótkim czasie wpisał się Szymon Sićko, w siódmej minucie goście prowadzili już 5:2. Później podopieczni Marcina Pilcha spisywali się jeszcze lepiej. Cztery bramki dość szybko rzucił Michał Orzechowski, a po trafieniu Bartosza Kowalczyka, na pięć minut przed przerwą było 11:16.

Brodniczanie wzięli się za odrabianie strat. Zespół prowadzony przez Jana Orzecha jeszcze przed przerwą doszedł rywala na trzy bramki różnicy, a w 34. minucie gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Matlach, było już 18:19. Podbudowani gospodarze kontynuowali dobrą grę i po rzucie Macieja Malinowskiego, w 45. minucie było już 26:23.

Trzybramkowa przewaga MKS-u Henri Lloyd utrzymywała się do 51. minuty. Następnie pięć bramek z rzędu rzucili szczypiorniści Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gdy Arkadiusz Moryto trafił z karnego na dwie minuty przed końcem, było już 29:31. Ostatecznie goście zwyciężyli różnicą jednego trafienia.

MKS Henri Lloyd Brodnica - SMS ZPRP Gdańsk 30:31 (16:19)

MKS Henri Lloyd: Jankowski, Muszak - Kruszewski 8, Matlach 8, Malinowski 4, Netz 4, Kryczka 3, Zakrzewski 3 oraz Bidziński, Wiśniewski, Mazur, Wajc.
Kary: 2 min.
Karne: 3/4.

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Ram, Szot - Moryto 7, Kowalczyk 7, Orzechowski 6, Majdziński 4, Sićko 3, Salacz 2, Gasin 1, Skuciński 1 oraz Skwierawski, Mrozowicz.
Kary: 12 min.
Karne: 2/3.

Kary: MKS Henri Lloyd – 2 min. (Kruszewski 2 min.), SMS ZPRP - 12 min. (Sićko 4 min., Gasin 2 min., Majdziński 2 min., Salacz 2 min., Orzechowski 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Moczkowski (Sierpc).