LM: Jeden Mikkel Hansen to za mało. MKB Veszprem w Final Four!

MKB Veszprem pokonało Paris Saint-Germain 34:28 i awansowało do Final Four Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania był jednak grający we francuskim zespole Mikkel Hansen, zdobywca piętnastu bramek.

Michał Gałęzewski
Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrany został w Paryżu. Wówczas szczypiorniści ze stolicy Francji zremisowali z ekipą z Węgier 24:24. Starcie paryżan z MKB Veszprem to powtórka ubiegłorocznego ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wówczas lepsi byli Madziarzy, którzy tym samym przypieczętowali sobie awans do Final Four.
Pierwsze akcje spotkania należały do paryżan. Gdy Rolanda Miklera pokonał obrotowy Robert Gunnarsson, w trzeciej minucie podopieczni Philippe'a Gardenta prowadzili 3:1. Później jednak inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Wspierani przez pełną halę żywiołowo dopingujących kibiców zawodnicy Antonio Carlosa Ortegi po rzucie Renato Sulicia wyszli na prowadzenie 6:4.

Później gospodarze zaczęli jeszcze mocniej dominować na boisku. Gdy na listę strzelców wpisał się Chema Rodriguez, w 19. minucie było już 10:6 dla MKB. W I połowie skuteczni byli Momir Ilić i Mikkel Hansen. W lepszym nastroju był Serb, gdyż do przerwy ekipa z Veszprem prowadziło 16:12.

Dzięki Hansenowi, przez długi czas paryżanie trzymali dystans do gospodarzy. W węgierskim zespole dobrze spisywał się jednak Mikler, a ciężar zdobywania bramek rozłożył się na cały zespół. Gdy w 49. minucie karnego wykorzystał Momir Ilić, było juz 26:18 dla ekipy z Węgier.

Do końca spotkania trwała walka MKB Veszprem kontra Mikkel Hansen. Duńczyk dwoił się i troił, ale jego 15 bramek nie wystarczyło do pokonania węgierskiej maszyny. Duńczyk potrafił nawet pokonać rywala, rzucając... prosto z wznowienia! Mecz zakończył się wynikiem 34:28, a jako że pierwsze spotkanie zakończyło się remisem, do Final Four awansowali gospodarze niedzielnego meczu.

MKB Veszprém - Paris Saint-Germain 34:28 (16:12)

MKB: Mikler, Alilović - Ilić 7, Sulić 5, Nagy 4, Rodriguez 4, Ugalde 4, Gulyas 3, Marguc 3, Ruesga 2, Nilsson 1, Terzić 1 oraz Ivancsuk, Lekai, Schuch, Zeitz.
Kary: 10 min.
Karne: 1/1.

PSG: Omeyer, Onnonay - Hansen 15, Gunnarsson 3, Accambray 2, Kopljar 2, M'tima 2, Abalo 1, Barachet 1, Melić 1, Narcisse 1 oraz Bojinović, Gojun, Honrubia, N'diaye, Vori.
Kary: 8 min.
Karne: 5/5.

Kary: MKB - 10 min. (Sulić 2 min., Nagy 2 min., Marguc 2 min., Schuch 2 min., Zeitz 2 min.), PSG - 8 min. (Gunnarsson 2 min., Barachet 2 min., Narcisse 2 min., Vori 2 min.).
Sędziowie: Nikolić, Stojković (Serbia).
Widzów: 5 019.

Pierwszy mecz: 24:24.

Awans: MKB Veszprém

LM: Tylko pięć minut emocji w Kilonii, zespół Wyszomirskiego rozgromiony, THW Kiel w Final Four